Меню сайта

Оподаткування підприємства

Доплату за роботу у нічний час (з 22.00 до 06.00год.) оплачувати у розмірі 40% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час, за роботу у вечірній час (з 18.00 до 22.00 год.) - 20%.

На період освоєння нового виробництва (продукції) робітникам, переведеним з основного місця роботи, провадити доплату до середнього заробітку за попереднім місцем роботи на строк не більш як 6 місяців. На період освоєння виробництва нових видів продукції, робіт за відсутністю затверджених нормативних матеріалів для нормування праці можливе встановлення тимчасової норми на строк до 6 місяців з послідуючою їх заміною з підвищенням відрядної оцінки до 20%.

Підприємство ПрАТ «Коростенський завод ЗБШ» дотримується законодавства про оплату праці, виплачуює заробітну плату два рази на місяць. Заробітна плата складається із двох частин: заробітної плати за першу половину місяця (так званий «аванс») та за другу половину місяця (безпосередньо заробітна плата).

Необхідність виплати заробітної плати два рази на місяць обумовлена вимогами статті 115 Кодексу законів про працю України та статтею 24 Закону України «Про оплату праці» №108/95-ВР від 24.03.1995.

Працівникам, яким під час роботи на залізничному транспорті присвоєно почесне звання «Заслужений працівник транспорту України» та інші почесні звання відповідно до спеціальності, а також «Заслужений раціоналізатор України», «Заслужений донор України», нагородженим Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України, вводити доплати в розмірі 15% посадового окладу (тарифної ставки). Працівникам галузі, нагородженим знаком «Почесний залізничник», «Залізнична слава» трьох ступенів, вводити доплату до тарифної ставки, посадового окладу в розмірі 10%.

Провадити доплату членам Спостережної ради згідно п.3.7. Положення про Спостережну раду ВАТ «Коростенський завод ЗБШ» та голові ревізійної комісії згідно п.2.5. Положення про ревізійну комісію, затверджених наказом Укрзалізниці від 6.10.2003р. № 422-УЗ.

Всі зміни в умовах оплати праці провадити тільки по узгодженню з профспілковим комітетом.

З нового 2011 року розрахунок відрахувань із заробітної плати та нарахувань на фонд оплати праці дуже і дуже спростився. Адже замість внесків до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування, тепер існує один - єдиний соціальний внесок.

Отже, з нового 2011 року на підприємстві утримувують із заробітної плати працівників суму єдиного соціального внеску, яка складає 3,6% від суми нарахованої заробітної плати (п.7 ч.1 ст.8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» №2464-VI від 08.07.2010) та податок на доходи фізичних осіб, який складає 15% від суми нарахованої заробітної плати, зменшеної на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування та податкової соціальної пільги (п.164.6 Податкового кодексу).

В той же час бухгалтер робить нарахування на фонд оплати праці, які складають суму від 36,76% до 49,7%, в залежності від класу професійного ризику виробництва (п.5 ст.8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» №2464-VI від 08.07.2010).

На ПрАТ «Коростенський завод ЗБШ» збори на загальнообов'язкове державне соціальне страхування сплачуються згідно з чинним законодавством.

Страхові внески сплачуються один раз на місяць - у день одержання коштів на оплату праці в установах банків. У разі нестачі у страхувальників-роботодавців коштів для виплати заробітної плати та сплати страхових внесків у повному обсязі, нарахування їх на заробітну плату і перерахування до фондів провадяться пропорційно до сум заробітної плати.

Перейти на сторінку: 1 2 3

Читайте більше

Кредитний ризик комерційного банку та шляхи його оптимізації
Поняття банку органічно пов’язане з поняттям ризику, через те, що банки виконують функцію перерозподілу ризиків фінансового ринку. Найскладнішим і наібільш важко прогнозованим з фінансових ризиків є кредитний. Його складність пояснюється великою кількістю факторів, що чинять вплив на йо ...

Податкова політика України на сучасному етапі
Темою дослідження даної курсової роботи є податкова політика України на сучасному етапі. Ця тема є дуже актуальною зараз, оскільки податкова політика України порівняно з іншими державами має ряд недоліків, критикується багатьма фахівцями, вона на даний момент змінюється, і точаться бурхл ...