Пенсії за вислугу років призначають незалежно від віку при умові звільнення з роботи, яка дає право на цю пенсію. Тому рекомендуємо спочатку звертатись до управління Пенсійного фонду для визначення права на пенсію, а потім вже звільнятись з роботи.
В даний час проходить обговорення законопроекту «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи». Умови призначення пенсій за вислугу років даним законопроектом залишено без змін. Для покращення матеріального забезпечення після виходу на пенсію та стимулювання зайнятості у бюджетної сфері працівників освіти, культури, охорони здоров’я передбачається установити їм виплату одноразової грошової допомоги в разі виходу на пенсію після досягнення пенсійного віку у розмірі 10 призначених місячних пенсій. Ця норма поширюватиметься на осіб, котрі на дату досягнення пенсійного віку працюють у закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» - «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», мають страховий стаж чоловіки - 25, жінки - 20 років, та не скористались правом призначення пенсії за вислугу років[24].
3. Пенсія з інвалідності
Інший вид трудової пенсії - це пенсія з інвалідності. Вона є одним із видів соціального захисту непрацездатних. Її можна визначити як щомісячні грошові виплати з Пенсійного фонду, призначувані в разі встановлення медичним органом однієї з трьох груп інвалідності, які тягнуть повну або часткову втрату працездатності внаслідок трудового каліцтва, професійного чи загального захворювання, з інших причин.
Згідно з Законом “Про основи соціальної захищеності інвалідів України” від 21.03.91, інвалідом є особа зі стійким розладом функцій організму, обумовленим захворюванням, наслідків травм чи уроджених дефектів, що приводять до обмеження життєдіяльності, до необхідності соціальної допомоги й захисту.
Встановлення інвалідності проводять МСЕК, функції яких регламентуються спеціальною інструкцією “Про встановлення груп інвалідності”, затвердженою Міністерством охорони здоров’я України та узгодженою з Федерацією профспілок України 28 грудня 1991 року.
Залежно від ступеня втрати працездатності інвалідність диференціюється на три групи: I, ІІ та ІІІ.
Законодавство про пенсійне забезпечення вирізняє два види пенсії з інвалідності залежно від причин інвалідності:
v пенсії з інвалідності внаслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання;
v пенсії з інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі не пов’язаного з роботою, інвалідності з дитинства)[25].
4. Пенсія в разі втрати годувальника
Пенсії призначаються за втрати годувальника. Під терміном “утрата годувальника” розуміється смерть, безвісна відсутність чи пропажа громадянина безвісти, посвідчені в установленому порядку загсом, судом чи іншими органами.
Другий вид державної пенсії - це соціальна пенсія. Інститут соціальних пенсій вперше введено в законодавство про соціальне забезпечення з 1 січня 1991 року Законом Союзу РСР “Про пенсійне забезпечення громадян в СРСР”. Закон України “Про пенсійне забезпечення” від 5 листопада 1991 року також застосовує цей інститут, удосконаливши його і зменшивши вік, із досягненням якого призначаються соціальні пенсії, до загального пенсійного віку.
Управління інвестиційною діяльністю
Вихід економіки України з глибокої кризи,
нарощування її потенціалу та підвищення ефективності виробництва на сучасному
етапі неможливі без суттєвого оновлення виробничої бази діючих підприємств і
розглядаються в практиці господарського управління як результат впровадження
нової техніки, ...
Податкова політика України на сучасному етапі
Темою
дослідження даної курсової роботи є податкова політика України на сучасному
етапі. Ця тема є дуже актуальною зараз, оскільки податкова політика України
порівняно з іншими державами має ряд недоліків, критикується багатьма
фахівцями, вона на даний момент змінюється, і точаться бурхл ...