Меню сайта

Проблеми скорочення часу ведення податкового обліку

Незважаючи на те, що в абсолютних показниках вартість для компаній Великої Британії більша, аніж для українських підприємств (9,3 млрд дол. США проти 1,5 млрд дол. США відповідно), проте порівняно з розміром ВВП українські підприємства витрачають у вісім разів більше, ніж британські компанії (1% проти 0,12% відповідно).

З 2007 року вартість ведення податкового обліку, візитів до контролюючих органів і забезпечення проходження перевірок контролюючих органів становила майже 6 млрд грн (1,2 млрд дол. США). Витрати підприємств на ведення податкового обліку були основним складником загальної вартості дотримання податкового законодавства і становили майже 5 млрд грн (4,85 млрд грн, або 960 млн дол. США). Підприємства витратили майже 700 млн грн (138 млн дол. США) на подання обов'язкової звітності (вартість візитів працівників підприємств до контролюючих органів). Вартість проходження перевірок, які проводили контролюючі органи 2007 року, становила близько 300 млн грн (60 млн дол. США).

Інші пов'язані з оподаткуванням витрати (такі як витрати на придбання спеціалізованих програм для ведення бухгалтерського і податкового обліку, правові та консалтингові бази даних, придбання спеціалізованої літератури, бланків форм обліку і звітності, участь у семінарах, придбання та технічне обслуговування реєстраторів розрахункових операцій) становили 1,5 млрд грн (300 млн дол. США).

Загальна вартість дотримання податкового законодавства (яка включає вартість ведення податкового обліку, проходження перевірок і відвідування контролюючих органів) для всіх активних приватних підприємств і приватних підприємців становить 7,8 млрд грн.

Розподіл витрат на забезпечення виконання податкового законодавства всіма активними приватними підприємствами України за видами витрат, найбільшу частину яких становлять витрати на ведення податкового обліку.

Таблиця 3.2 Вартість обліку окремих податків і зборів для всіх приватних підприємств України 2007 року

Податки і збори

Вартість ведення податкового обліку, млн грн

1.

ПДВ

1900

2.

Податок на прибуток підприємств

900

3.

Внески до Пенсійного фонду та інших фондів соціального страхування

630

4.

Податок з доходу фізичних осіб

610

5.

Єдиний податок

85

6.

Фіксований сільськогосподарський податок

2,5

7.

Інші податки та збори

730

Разом

4857,5

Порівняння витрат робочого часу та фінансових витрат, пов'язаних із веденням податкового обліку на підприємствах, які використовують різні системи оподаткування доходів, показало, що найбільші витрати на ведення податкового обліку мають підприємства, які використовують загальну систему оподаткування.

Підприємства, що сплачують єдиний податок, зазнають найменших витрат часу та фінансових ресурсів (512 год. і 5947 грн на рік відповідно), тимчасом підприємства, що використовують загальну систему оподаткування, мають вдвічі більші витрати на ведення податкового обліку (961 год. і 11 700 грн на рік відповідно). Спрощена система оподаткування дає змогу суттєво скоротити витрати на ведення податкового обліку.

Вартість ведення податкового обліку для підприємств з доходом до 1 млн грн, що використовують загальну систему оподаткування, найвища відносно їхнього загального річного доходу (5,3%). Аналогічні витрати підприємств, які мають такий самий річний дохід, але використовують спрощену систему оподаткування, становлять 3%. Разом із тим, лише третина підприємств із річним доходом до 1 млн грн використовує переваги спрощеної системи оподаткування (є платниками єдиного податку).

Перейти на сторінку: 1 2 3

Читайте більше

Фінансова діяльність суб’єкта підприємництва
В умовах трансформаційної ринкової економіки перед підприємствами постає питання вирішення проблем фінансового забезпечення власної виробничо-господарської та інвестиційної діяльності. Тому необхідна підготовка висококваліфікованих, конкурентоздатних фінансистів. Це можливо за поєднанням ...

Значення харчової промисловостi у соцiальному та економiчному розвитку України
На сучасному етапі розвитку склалося важке економічне становище для всього народного господарства України і особливо для харчової промисловості, так як ця галузь дуже залежить від інших галузей – машинобудівної, хімічної, нафтопереробної, і особливо платоспроможності населення. Харчо ...