Відомо, що Закон про прибуток окреслює коло платників, оподаткування доходів яких віднесено до операцій особливого виду. Одними з тих, чиї доходи звільняють від оподаткування, є неприбуткові організації, визначені в абз. "а" пп. 7.11.1. Тобто для них мають виконуватися дві умови: необхідно відповідати визначенню "неприбуткова" та отримувати певні пільгові доходи (зазначено в пп. 7.11.2).
Сам Закон про прибуток не розшифровує термін "неприбуткова організація", а лише їх перелічує. Можна не бути генієм, щоб припустити: такий суб'єкт - антипод прибуткового. Тобто якщо останній спить і бачить прибуток, то неприбутківець навіть не мріє про нього. Тим більше, БКУ застерігає: "Бюджетні установи є неприбутковими" (пп. 6 п. 1 ст. 2).
Аби на бюджетника начепити ярлик "неприбутковий", його достатньо включити до Реєстру неприбуткових організацій і установ в Державній Податковій Адміністрації, що являє собою автоматизовану систему збору, накопичення та обробки даних про НПО. (Положення про Реєстр НПО та установ, затверджений Наказом ДПА від 11.07.1997 №232). А відповідний код ознаки неприбутковості присвоюють організації згідно з Порядком № 355.
Неприбутковість підтверджують також положення (статутні документи) бюджетної установи (організації, закладу), де має бути зазначено, що їх діяльність не спрямована на отримання прибутку.
Закон про прибуток упорядкував (об'єднав у групи) неприбуткові організації, оскільки для його цілей саме належність до певної групи має найбільше значення. У кожній групі - кілька організацій з різними ознаками неприбутковості. Крім того, кожна окрема група має свій окремий перелік доходів, звільнених від оподаткування.
Таблиця 1.1 Неприбуткові організації
Код неприбутковості |
Установи (організації) |
0001 |
Органи державної влади України |
0002 |
Установи, організації, створені органами державної влади України, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів |
0003 |
Органи місцевого самоврядування |
0004 |
Установи та організації, створені органами місцевого самоврядування, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів |
Особливості оподаткування бюджетних установ
Актуальність
роботи. Діяльність держави у сфері встановлення і стягнення податків
ґрунтується на застосуванні широкого арсеналу інструментів, знання яких
необхідні, з одного боку, майбутнім фінансистам підприємницьких структур для
нарахування і сплати податків, з іншого - майбутнім фахів ...
Аналіз фінансової звітності ПрАТ Коростенський завод ЗБШ
Проходження
переддипломної практики є важливим етапом практичної підготовки
висококваліфікованих спеціалістів. Вона дає можливість пошуку матеріалу для
написання дипломної роботи, а також допомагає здобути практичні навички для
подальшої роботи та навчання.
Метою
проходження практики ...