Для прямої лінії Ув=66,11×t+8,56
Для параболи Ув=2,59×t2+66,11×t+8,59
Рис. 3.7 - Перспективний аналіз виручки підприємства
Висновки
Управління грошовими коштами підприємства є складовою частиною фінансового управління, і від його ефективного здійснення залежить здатність підприємства функціонувати й розвиватися.
Фінансове управління на ТзОВ «БМК» здійснюється директором та головним бухгалтером.
Підприємство розробляє систему і форми обліку, звітності і контролю господарських операцій, затверджує правила документообороту і технологію обробки облікової інформації.
Бухгалтерська звітність відображає з наростаючим підсумком майнове та фінансове становище підприємства, результати його господарської діяльності за звітний період (місяць, квартал, рік) і грунтується на даних синтетичного і аналітичного обліку.
Типові форми бухгалтерської звітності та інструкції про порядок їх заповнення розробляються і затверджуються Мінфіном за погодженням з Мінстатом.
Аналіз грошових коштів ТзОВ «БМК» показав, що підприємство протягом 2008-2010 р. постійно відчуває нестачу у вільних грошових коштах, необхідних для здійснення розрахунків по зобов’язаннях. Дані розрахунку коефіцієнтів абсолютної ліквідності, проміжковий та загальний коефіцієнт покриття свідчать про те, що підприємство ТзОВ «БМК» знаходиться в нестійкому фінансовому стані. Всі три показники знаходяться нижче теоретичного значення. Крім того, в 2009. порівняно з 2008. вони змінилися в негативну сторону, тобто підприємство знаходиться на межі банкрутства, оскільки воно не має можливості погасити свої зобов’язання, і на даний момент воно є неплатоспроможним.
Аналіз дебіторської та кредиторської заборгованісті на підприємстві ТзОВ «БМК» показав, що напротязі двох років кредиторська заборгованість перевищує дебіторську заборгованість майже в три рази. Значну частку в загальній структурі заборгованості складає заборгованість за товари і послуги. Такий стан розрахунків пов’язаний з тим, що підприємство здійснювало розрахунки шляхом взаємозаліку, керівництво не здійснювало належного контролю за скороченням терміну погашення дебіторської заборгованості, що приводило до вилучення грошових коштів з обороту, а це, в свою чергу, приводило до збільшення кредиторської заборгованості.
Все це є наслідком неєфективного управління грошовими ресурсами підприємства, що негативно вплинуло на діяльність підприємства, привело до збиткової діяльності, що може призвести до припинення діяльності підприємства.
Частково це залежить і від того, що інформація, яку отримують користувачі з діючої системи звітності є недостатньою і не завжди точною, оскільки вона формується на кінець відповідного періоду і відображає стан господарсько-фінансових операцій на певну дату. За цими даними важко проаналізувати роботу підприємства протягом усього звітного періоду і оцінити перспективу розвитку. Це зумовлює необхідність переходу на систему обліку і звітності, якою користуються увесь діловий світ. Перехід України на міжнародні стандарти обліку і створення на їх основі Національних стандартів обліку, вимагає створення нової системи одержання інформації про затрати, розрахунки, фінансові результати.
Еволюція дизайну гривні в період незалежності України
Паперові
грошові знаки - об’єктивні свідки багатьох історичних подій, відіграють важливу
роль у системі соціально-економічних, політичних відносин як всередині країни,
так і між державами. В усі часи наявність власної
грошової одиниці вважалась символом державності, атрибутом визнання кр ...
Механізм оподаткування банків
В
умовах ринкових відносин та насамперед в перехідний до ринку період податкова
система є одним з найважливіших економічних регуляторів, основою
фінансово-кредитного механізму державного регулювання економіки.
У
системі прямих податків, діючих в Україні і стягуваних з підприємств, зна ...