Меню сайта

Еволюція дизайну гривні в період незалежності України

Паперові грошові знаки - об’єктивні свідки багатьох історичних подій, відіграють важливу роль у системі соціально-економічних, політичних відносин як всередині країни, так і між державами. В усі часи наявність власної грошової одиниці вважалась символом державності, атрибутом визнання країни серед інших держав. Цей факт цілком підтверджує історія українських грошей, яка є документальним доказом багатовікового прагнення народу до національного та економічного суверенітету, об'єднання споконвічних українських земель. Специфічний характер історичного розвитку України дістав відбиток на її грошових знаках.

Еволюція створення дизайну «нової гривні» належить до проблем малодосліджуваних у вітчизняній історіографії, не зважаючи на те, що національна валюта - це свого роду «візитна картка» держави, тому, окрім функцій грошового обігу, вона презентує країну у світовому масштабі.Таким чином, сучасний вигляд гривні є досить актуальним питанням.

На сьогоднішній день данною проблемою займалися такі відомі українські діячі ,як: Мартос Б. «Українська валюта 1917-1920 років»,Матвієнко В.П. «Держава і гроші», Лопата В. «Надії та розачарування», Комаринська З.М. «історія грошей» та інші.

Мета науково - дослідницької роботи:простежи ти та проаналізувати еволюцію українських купюр, які змінювалися протягом 1992-2007 років.

Завдання науково-дослідницької роботи:

· ознайомитися з становленням української гривні;

· охарактеризувати грошові банкноти за роками випуску;

· дослідити «містичність» купюри номіналом п’ятсот гривень;

· проаналізувати зміни в дизайні національної валюти;

· провести соціологічне (інтернет) опитування за для визначення думки населеня стосовно зображень українських діячів на грошових номіналах.

Обєкт науково-дослідницької роботи - національна валюта .

Предмет дослідження - дизайн української гривні.

Мета даної роботи реалізується методами вивчення, аналізу та порівняння грошових номіналів на основі опису та характеристики .

Дана робота складається із двох розділів, які вміщують 7 пунктів,таблицю та діаграму.

    Читайте більше

    Заощадження домогосподарств в Україні та їх мотивація
    Заощадження домогосподарств - це джерело капіталу, тобто ключового фактора виробництва, який визначає перспективи розвитку національного господарства в цілому. В свою чергу, досягнення та підтримання стабільних темпів економічного зростання є пріоритетним завданням економічної політики у ...

    Податкова система в Україні
    Подальший розвиток України значною мірою залежить від ефективності фінансової стратегії, яка забезпечує підвищення добробуту населення, виконання державою своїх обов’язків та функцій. Адже стабільність і економічний розвиток держави залежать від її податкової політики. Однією з основних ...