Випуск грошей з 1992-1993 рр.(рис.1)
Перші зразки нової української гривні були надруковані в 1992 у Канаді. Ці банкноти мали дуже погану якість, були липкими, з неприємним запахом, вони дуже мало підходили на роль грошових знаків незалежної країни. Тому ще в ході підготовки до грошової реформи у 1994-95 рр. був надрукований інший тираж у Великобританії, з новим дизайном. Тим не менше, банкноти зразка 1992 року не знищили, а також задіяли у реформі. Але з часом, по мірі зносу, Нацбанк почав їх вилучати з обігу, замінюючи на нові інших тиражів. Але вони досі є дійсним засобом платежу.
На купюрах 1 і 2 гривні князі Володимир Великий і Ярослав Мудрий зображені з пишними козацькими вусами, так само як і Богдан Хмельницький на 5-ти гривнях та Іван Мазепа на 10-ти гривнях(рис. 2).
Письменник Іван Франко на усіх банкнотах змальовувався з класичного портрета у шкільному підручнику. Перші гроші друкувалися по ескізам художника Василя Лопати.
Банкноти цього випуску Рис.1
Випуск грошей з 1994-2002 рр. (рис.2)
Модель цих грошей вийшла дуже вдалою, хоча дизайн майже не змінився (ескізи робив той самий художник). З’явилися нові обличчя великих номіналів. Ці банкноти були у обігу до 2003 року, періодично додруковувались різними тиражами та номіналами. Спочатку вони друкувалися за кордоном, а потім, після збудування банкнотно-монетного двору НБУ - в Україні. Але банкноти великих номіналів зустрічаються досить нерідко.
Двадцяти гривнева банкнота виявилась найулюбленішою у фальшивомонетників, мала рекордну кількість підробок.
Багато українців не знало Михайла Грушевського, намальованого на п’ятидесяти гривневій купюрі, багато хто вважали, що це портрет Ющенко, бо поруч з ним було написано - «Голова Правління Банку Віктор Ющенко».
Тарас Шевченко був змальований з шкільного підручника - у папасі та з «шевченковими» вусами.
Леся Українка - письменниця і поетеса. У свій час це були банкноти найбільшого номіналу. З тих пір Леся стала найулюбленішою письменницею багатьох українців.
Банкноти цього випуску Рис.2
Тривалий час у гривні не було свого стилізованого графічного знаку. Тому С. Тігіпко, займавший на той час посаду голови Нацбанку України, оголосив конкурс на кращий графічний знак гривні. Конкурс тривав 9 місяців. Будь хто міг прийняти у ньому участь. Учасник повинен був представити ескіз знаку та його обґрунтування. Ескізи розглядав Експертна рада Національного банку України при участі Союзу художників.
листопада було відібрано 12 ескізів графічного знаку гривні, вони були винесені на обговорення на офіційному сайті НБУ.
Багатьом сподобались два проекти. Переміг знак, який складається з двох елементів. Перший і основний - прописна буква «г», як перша буква у слові «гривня». Другий елемент - (=) дві горизонтальні паралельні лінії, за задумом вони втілюють стабільність грошової одиниці. Такі лінії мають багато валют світу.
Затверджений 1 березня 2004 року. Код знаку - U+20B4.
Графічний знак гривні
Випуск грошей з 2003-2005 рр.(рис.3)
Невідомо чому, але у 2003 році було прийнято рішення радикально змінити дизайн українських грошей.
Діячі, зображені раніше залишилися, але їх зовнішній вигляд дуже змінився. У деяких випадках змінився і колір купюр. Гроші тепер мають різний розмір: більший номінал - більший розмір.
Князю Володимиру домалювали бороду та змінили головний убір. Князю Ярославу також відростили бороду та змінили головний убір. Богдана Хмельницького зістарили, він погладшав. Вуса в нього тепер охайно підстрижені. А ось Мазепа по-молодішав - він схуд і покращав. Грушевському наростили волосся, підмалювали бороду та омолодили.
Проблематика майнового оподаткування
В умовах формування ринкових форм господарювання та
фінансової кризи розвиток податкового законодавства має суттєве значення.
Протягом тривалого періоду науковцями та експертами досить активно
обговорюється тема оподаткування майна. На сьогодні оподаткування майна в
Україні представлене ...
Іпотечний кредит
Розвиток ринкових відносин в Україні створив передумови для
формування та розвитку іпотечного ринку. Важливість його для вітчизняної
економіки визначається тим, що він досить активно формує інвестиційні процеси,
створює умови для цілеспрямованого та комплексного розвитку окремих галузей
...