Меню сайта

Порівняльний аналіз

Дизайн українських грошей змінюється найшвидшими темпами в Європі - жодна інша країна так часто не оновлює грошей. З метою уникнення підробок були введені нові системи та знаки захисту, помінявся колір , змінився сам вигляд гривні (тепер наша грошова одиниця більше схожа на євро). Але найбільших змін зазнали первісні зображення.

Зараз зображення українських князів швидше схожі на російських царів. Наші сусіди іноді плутають зображення Ярослава Мудрого чи Володимира Великого з Іваном Грозним .

Дизайн і колір грошей був змінений так, що вони стали майже схожі між собою, тобто розвиток пішов у бік американського зразку. Далі - більше. 20 гривень введені в обіг восени 2003 року мали зелений колір. Раніше про цей колір як би забули. Але це вже був 4 зразок цього номіналу за 10 років - чи не багато? Долар не оновлював свого дизайну з 1930-х років, та і до того не надто змінювався. Європейський союз існує недовго, але і там не йдеться про зміну дизайну грошей.

Українські гривні - не тільки грошові знаки. На них, у них - наша історія і наш загнаний колись у підпілля, але збережений патріотизм.

Давайте проаналізуємо зміни в дизайні еволюції гривні: Почнемоз випуск 1992 та 1995 років:на лицьовому боці розміщено зображення Володимира Великого. На голові - символ князівської влади - діадема (рис.1) Розміщення на зворотному боці купюри зображення розвалин Херсонесу можна назвати надзвичайно вдалою знахідкою авторів концепції. Це одночасно і підкреслення причетності України до спадщини греко-римської цивілізації (адже Херсонес, заснований грецькими колоністами у VII cт. до н.е., входив до складу Римської та Візантійської імперій), і виразний символ глибоких християнських коренів (саме в Херсонесі Володимир Великий прийняв хрещення), а також ненав’язливе нагадування, що Крим є інтегральною частиною української держави, (1994р, введено в обіг у 1996р, підпис "Ющенко") а у випуску 2004 року діадема зникає (рис.2), замість неї - "шапка с соболями".

Рис. 1 (1992р, введено в обіг у 1996р, підпис "Гетьман")

У Володимира "виростає" борода. На зворотному боці купюри зображено Град Володимира, тобто центральну частину Києва кінця Х - поч. ХІ століття. Особливого символічного навантаження це зображення не несе. По-перше, Святий Рівноапостольний князь Володимир відомий зовсім не тим, що розбудував Київ. А ось про те, що саме він був тим владцем, який приніс християнство на Русь, із зображення здогадатися неможливо. По-друге, жоден (підкреслюю - жоден) із зображених на звороті елементів Граду не зберігся до наших днів, тобто це абсолютно віртуальна реконструкція, яку дуже важко зв’язати з конкретною місцевістю.

Рис. 2 (2004р, введено в обіг у 2004 році, підпис "Тігіпко")

Випуску номіналу 2 гривні в1992, 1995, 2001 років притаманно на лицьовому боці - зображення Ярослава Мудрого (рис.3). "Джерелом натхнення" для художника слугувала реконструкція, здійснена радянським антропологом Герасимовим за черепом, знайденим в гробниці цього Великого Князя. Проте на реконструкції Герасимова був літній чоловік з бородою, а на банкноті - скоріше середнього віку і без бороди. Головний убір також, ймовірно, перекочував "від Герасимова".На зворотному боці купюри зображено Собор Святої Софії в Києві у тому вигляді, як він дійшов до наших днів. Тобто, будь-хто, подивившись на це зображення, легко міг би впізнати цю будівлю.

Початковий замисел, ймовірно, якраз й полягав у цьому, щоб підкреслити даний факт і продемонструвати зв’язок між Київською Руссю та сучасною Україною, зв’язок, що його можна "торкнутися", (1995р, введено в обіг у 1997р, підпис "Ющенко") а вже випуск 2004 року у Ярослава "виросла борода", а на голові у нього корона (рис.4), дуже подібна до тих, які вдягали княгині того часу.

Перейти на сторінку: 1 2 3

Читайте більше

Фінансово-господарська діяльність ТОВ Чернівці Поліхімбуд
На сьогодні в Україні відбувається інтенсивний і досить стрімкий розвиток ринкових механізмів, що вимагає від підприємств та фірм детального дослідження впливу всіх елементів системи господарювання та їх впливу на розвиток підприємництва загалом в державі. Виявлення ключових аспекті ...

Фінансовий аналіз діяльності ВО Жданiвська тепломережа ОКП Донецьктеплокомуненерго за 2010-2011 роки
Економічний аналіз - це розчленування окремих складових економічних категорій (узагальнюючих показників) на складові частини (первинні показники) з метою їх подальшого вивчення і узагальнення. Особливого значення набуває економічний аналіз як інструмент пізнання у вивченні широкого кола ...