Бронзовий вексель - це вексель, який не має реального забезпечення і виписаний на вигадану особу. Його метою є отримання під нього (застава, облік) грошей у банку, або використання для погашення боргів за реальними товарними угодами або фінансовими зобов'язаннями. Можливий варіант, коли два реальних підприємства обмінюються векселями і реєструють їх у різних банках. Перед строком погашення перших векселів вони знову виписують векселі один на одного і за допомогою їх обліку роблять спробу погасити стару позику.
Доміцильованим векселем називається вексель, що містить у своєму тексті застереження про його оплату третьою особою в місці проживання платника або іншому місці. Його зовнішньою ознакою стають переважно дві особливості: неспівпадіння місця проживання платника й місця платежу за векселем і зазначення особи доміциліата.
Авальованнм є такий вексель, на який нанесено поручительство, відповідно до якого особа, яка оформила аваль, бере на себе відповідальність за виконання вексельних зобов'язань будь-ким з осіб, які підписали вексель. При цьому аваль має силу дії лише до зобов'язання тієї особи, на користь якої він наданий, і є невід кличним.
Закреслений аваль вважається ненаписаним (неіснуючим). Вексель, авальований авторитетним банком чи відомою фірмою робить його більш вартісним, ніж вексель, на якому не нанесено авалю. Неавальовані векселі вважаються більш ризиковими.
За ознакою місця розрізняють функціонування векселів міжнародних, національних та місцевих. Так, до міжнародних векселів слід віднести векселі, що виписуються в одній країні, а оплаті та іншим вексельним операціям підлягають в інших країнах.
Виконуючи функції міжнародних розрахункових документів, міжнародні векселі, у свою чергу, можуть розрізнятися як торгові тратти, що виставлені експортерами на своїх імпортерів. Якщо тратти супроводжуються товарними документами, то їх ще називають документарними траттами. Векселі, що виставлені на банки, називають банківськими акцептами, а векселі, що виставлені банками на банки, називають фінансовими траттами.
До національних належать векселі, що виписуються і погашаються в межах однієї країни. Згідно з положенням вітчизняного вексельного права, в Україні векселі можуть обертатися лише в межах кордонів нашої держави.
Місцевими є векселі, в яких місце видачі й місце платежу співпадають.
Можна також класифікувати векселі залежно від строку платежу, а саме:
векселі, що мають бути погашені за пред'явленням;
векселі, що підлягають оплаті у визначений строк від пред'явлення;
векселі, що мають бути погашені у визначений строк від дати складання такого векселя;
векселі, що мають бути оплачені у визначену дату.
Класифікація векселів за різними ознаками є дуже важливою. Однак лише за зовнішніми ознаками не можна ані визначити характер відносин між векселезобов'язаними особами, ані з'ясувати природу появи вексельного зобов'язання.
Вексельний обіг і перспективи його розвитку в Українi
Жоден з
інструментів сучасного фінансового ринку, крім, природно, самих грошей, у всіх
численних проявах їх економічних функцій, не може зрівнятися за своєю історією
і значенням з векселем. Власне, розвиток вексельного обігу певною мірою
обумовив перетворення всіх грошових розрахунків у ...
Гроші сутність, функції та теорія виникнення
Все наше життя тісно пов`язане з використанням грошей. Ми звикли до
грошей до такої міри, що сприймаємо їх як належне, і не підозрюємо, що в нашому
гаманці лежить один із найвидатніших винаходів людської думки. Гроші виконують важливу економічну
роль. Розмаїття формулювання суті грошей св ...