Меню сайта

Аналіз ліквідності підприємства

Якщо розглянути кінець 2009 року, то в даному році ситуація складається майже аналогічно попереднім періодам, окрім того,що активи які повільно реалізуються, перевищують над довгостроковими пасивами що свідчить про поліпшення рівня перспективної ліквідності.

На кінець 20010 року ситуація залишилася подібною попереднім рокам, невиконання першої умови ліквідності балансу підтверджує дуже низький рівень поточної ліквідності підприємства, натомість інші умови виконуються, що забезпечує перспективну ліквідність та дотримання умови мінімальної фінансової стійкості. Таким чином, баланс підприємства не можна вважати абсолютно ліквідним, оскільки низький рівень поточної ліквідності компенсується високою перспективною ліквідністю, а переважання постійних пасивів над активами, що важко реалізуються за всіма роками підтверджує дотримання умови мінімальної фінансової стійкості та можливості профінансувати необоротні активи за рахунок власних коштів без залучення позикових.

Для подальшого аналізу ліквідності підприємства необхідно розрахувати ряд коефіцієнтів ліквідності, яке полягає у співставленні окремих груп активів з короткостроковими пасивами. Джерело інформації, методика розрахунку, нормативне значення та значення коефіцієнту на початок, кінець 2008 року, кінець 2009 та кінець 20010 року наведено в табл. 2.2

Коефіцієнт поточної ліквідності свідчить про достатність оборотних активів для покриття всіх боргів підприємства, його нормативне значення знаходиться в межах від 1,5 - 2. Якщо аналізувати тенденцію поточної ліквідності ВАТ «Завод ім.Фрунзе» , то за весь аналізований період фактичне значення показника перевищувало нормативне, і складає відповідно: 4,08; 3,75; 3,72; 2,94;тобто підприємство не має достатньо оборотних активів для покриття своїх боргів.

Коефіцієнт швидкої ліквідності показує скільки гривень оборотних активів з вирахуванням запасів припадає на 1 грн. короткострокових зобов’язань. Нормативне значення даного показника знаходиться в межах 0,5 - 1, і за роками значення коефіцієнту не потрапляло в норматив в жодному році, що свідчить про надто високий рівень проміжної ліквідності у даному періоді, окрім кінця 2010 року, в якому показник склав 0,99.

Коефіцієнт абсолютної ліквідності є найбільш жорстким критерієм і визначається відношенням найбільш ліквідних активів до короткострокових зобов’язань. Його нормативне значення знаходиться в межах від 0,2 до 0,35. За досліджуваний період на підприємстві даний показник був в межах нормативу на кінці 2009 року та на кінці 2010, це свідчить що необхідна кількість боргів у випадку необхідності можуть бути погашені негайно за рахунок грошових коштів. Дане значення свідчить про високий рівень абсолютної ліквідності підприємства на кінець аналізованого періоду.

Показник власних оборотних коштів показує який розмір оборотних активів може бути профінансований за рахунок власних коштів. Значення даного показника за всіма роками було додатнім, найбільшим воно було на початок 2008 року, а найменшим - на кінець 2008 року, але на кінець 2010 року цей показник знову виріс(10167 тис. грн.) і свідчить про високий рівень фінансової стійкості підприємства з позицій короткострокової перспективи.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4

Читайте більше

Податкова система України та її розвиток в сучасних умовах
Актуальність. Ідеальна податкова система не функціонує в жодній країні світу. Сучасна податкова система України зберігає низку суттєвих недоліків, які є системними. По-перше, витрати платників на виконання вимог податкового законодавства лишаються надмірно високими. По-друге, відсутніс ...

Механізм активізації трудової діяльності в умовах ринкової економіки
Розвиток ринкових відносин в Україні передбачає формування нової системи мотивації праці, яка враховує кардинальні зміни відносин власності, економічного статусу працівників, джерел, рівня, складу і структури їх доходів. Процес становлення ринкового механізму активізації т ...