Головна мета діяльності - це мета, заради якої розпорядник коштів здійснює свою діяльність, а також користь, яку отримує від цієї діяльності суспільство.
Розпорядники коштів - відповідальні виконавці програм. Інформація про розпорядника коштів є додатковим компонентом бюджетної програми. Однак для комплексного представлення бюджетної програми така інформація є обов’язковою. Ця інформація зазвичай надається в паспорті бюджетної програми та відображається в інших звітних формах.
Розпорядники бюджетних коштів - бюджетні установи в особі їх керівників, уповноважені на отримання бюджетних асигнувань, взяття бюджетних зобов’язань та здійснення видатків з бюджету.
Окрім інформації про головного розпорядника коштів, паспорт бюджетної програми містить також інформацію про виконавця бюджетної програми. Іноді постає запитання про те, чи є головний розпорядник коштів водночас відповідальним виконавцем програм. Відповідальні виконавці забезпечують виконання певної програми (іноді й підпрограми) в рамках головного розпорядника коштів. Тобто відповідальними виконавцями можуть бути:
головний розпорядник - за програмами, виконання яких забезпечується його апаратом;
розпорядники коштів нижчого рівня та одержувачі коштів, які виконують програми в системі головного розпорядника.
Важливою рисою бюджетної програми є те, що вона надає можливість керівникам оцінити не лише потребу в програмі, що розглядається, але й розглянути інші можливі шляхи досягнення визначених цілей та виконання її завдань.
Інформація про законодавчі та нормативно-правові акти, на основі яких надаватиметься бюджетна послуга за програмою, є складовою паспорту бюджетної програми та необхідним обґрунтуванням для виділення бюджетних асигнувань на її реалізацію.
Бюджетна програма є центральним елементом програмно-цільового бюджету. Крім того, вона є потужним інструментом управління фінансами, і тому процес формування бюджетної програми потребує значної уваги та дотримання всіх основних правил і процедур. Лише за такої умови можна забезпечити ефективне управління бюджетними ресурсами та досягнення соціально-значних результатів.
Еволюція дизайну гривні в період незалежності України
Паперові
грошові знаки - об’єктивні свідки багатьох історичних подій, відіграють важливу
роль у системі соціально-економічних, політичних відносин як всередині країни,
так і між державами. В усі часи наявність власної
грошової одиниці вважалась символом державності, атрибутом визнання кр ...
Страхування відповідальності позичальників за неповерненя кредиту
У взаємному зв’язку між кредитором і позичальником предмет їх спільного
інтересу - кредит – породжує різні правничо-економічні ситуації: для боржника –
зобов‘язання повернути позичені ресурси , а для кредитора право вимагати їх
повернення у попередньо узгоджених обсязі і терміні.
Неви ...