Меню сайта

Поняття та особливості прибуткового оподаткування

Взаємозалежність національних податкових політик викликаний, насамперед, можливістю територіального обміну такими факторами виробництва, як праця і капітал. Ця проблема особливо актуальна для України, де спостерігається значний відтік капіталу і кваліфікованої робочої сили в тіньовий сектор економіки і за межі України. Не останню роль у цьому грає і недосконалість податкової політики.

Щодо суб'єктів оподаткування “більш справедливими” є прямі податки, оскільки їхній розмір безпосередньо залежить від фінансово-майнового стану і кінцевих результатів діяльності платника. Саме тому в об'єднанні значної кількості регулюючих задач, що вирішують прямі податки, із забезпеченням фіскальних інтересів держави роль прямих податків постійно підвищується в більшості розвинутих країн з ринковою економікою.

Як уже відзначалося, система прямих податків регулює, насамперед, доходи юридичних і фізичних осіб. Але в той же час прямі податки, як і непрямі , ведуть до росту цін, скорочують споживання і тим самим впливають на баланс попиту і пропозиції [24, c.92].

Крім того, недоліки прибуткових податків складаються, по-перше, у складності обчислення оподаткованого доходу (прибутку), оскільки платник завжди прагне “сховати” частину зароблених засобів. Цей факт постійно штовхає державу до нових заходів для забезпечення ефективного обліку і контролю прибутків господарюючих суб'єктів, і громадян, а також до встановлення жорсткого механізму відповідальності платників податків за порушення податкового законодавства. По-друге, прибуткові податки можуть виступати афективним фіскальним інститутом лише при умові досягнення в державі визначеної стадії економічного розвитку, коли суб'єкти господарювання будуть мати достатньо можливостей для одержання прибутку, а громадяни - особистих доходів, головною складовою яких є заробітна плата.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 

Читайте більше

Дохідна частина бюджету (на прикладі міста Львова)
Із визнанням України країною з ринковою економікою суттєво зростає необхідність інтегрування фінансових інститутів місцевого самоврядування у світогосподарський комплекс міжнародного економічного співробітництва і з цією метою прийняття низки рішень, що передбачають реформування бюджетної ...

Державний бюджет і бюджетна політика
Із визначенням України самостійною ринковою орієнтованою державою з усією важливістю постають проблеми створення і функціонування власної бюджетної системи, що передбачають: · виділення ланок бюджетної системи; · наповнення бюджетів, розподіл податків і зборів між ...