Сума ПДВ, сплаченого лізингоодержувачем у складі лізингових платежів, завжди більше, ніж ПДВ, сплачений у складі вартості обладнання, оскільки база для обчислення даного податку при лізингу вище, ніж при прямій купівлі обладнання у постачальника. Але сплачений ПДВ підлягає відшкодуванню (заліку чи поверненню) з бюджету.
Додаткові витрати у зв'язку зі сплатою ПДВ можуть виникнути в разі, якщо сплата ПДВ постачальнику / лізингодавцю віддалена у часі від моменту його відшкодування.
Якщо підприємство має достатню величину податків, що підлягають зарахуванню у федеральний бюджет, то з'являється можливість зачитувати ПДВ, сплачений у складі лізингових платежів, швидко і в повному обсязі. Таким чином, реальні витрати підприємства лізингоодержувача будуть скорочуватися.
ПДВ при прямій купівлі обладнання у постачальника.
Слід мати на увазі, що в даному випадку підприємство буде сплачувати ПДВ відразу в повному обсязі в складі вартості обладнання (в той час як при лізингу виплати ПДВ здійснюються протягом договору лізингу з кожним лізинговим платежем). тоб то. і кредит необхідно буде залучати на всю вартість обладнання, включаючи ПДВ [13].
Таким чином, для того щоб коректно порівняти кредит і лізинг, необхідно розрахувати сукупні витрати при кожному джерелі фінансування, враховуючи вищевикладені фактори. Потік грошових коштів, що виникає при фінансуванні капітальних вкладень через схему лізингу, можна визначити наступним чином: лізингові платежі з ПДВ + відшкодування ПДВ, сплаченого у складі лізингових платежів, + Економія податку на прибуток = Сукупний потік коштів при лізингу
Економія податку на прибуток виникає при лізингу за рахунок віднесення на витрати, що зменшують оподатковувану базу, лізингових платежів у повному обсязі. Економію податку на прибуток при лізингу () можна розрахувати наступним чином:
, (1.1)
де - це лізинговий платіж;
- ставка податку на прибуток. [9]
Якщо лізингоодержувач реалізує продукцію, роботи або послуги, оподатковувані ПДВ, то при розрахунку економії податку на прибуток лізинговий платіж береться без ПДВ. Якщо реалізація підприємства не підлягає обкладенню ПДВ, то оскільки на витрати буде віднесено лізинговий платіж з ПДВ, економія податку на прибуток також буде визначена на основі лізингового платежу, включаючи податок.
Потік грошових коштів, який виникає у підприємства внаслідок залучення банківського кредиту на фінансування покупки обладнання, буде виглядати наступним чином (рис. 1.5) [14].
Рисунок 1.5 - Потік грошових коштів при залученні банківського кредиту
При кредиті скорочення виплат з податку на прибуток відбувається за рахунок того, що амортизація, податок на майно, відсотки за кредитами відносяться на витрати, що зменшують оподатковувану базу. Економія податку на прибуток при кредиті () може бути визначена наступним чином:
, (1.2)
де - амортизаційні відрахування;
- відсотки по кредиту;
- ставка податку на прибуток.
Важливим моментом при порівнянні є вибір часового періоду, на якому розглядаються грошові потоки при кожному джерелі фінансування. Горизонт планування повинен бути обраний таким чином, щоб були враховані всі витрати і всі податкові вигоди підприємства від використання того чи іншого джерела фінансування. Тому помилкою, на наш погляд, є порівняння грошових потоків за термін лізингу з грошовими потоками за термін кредиту.
Міський бюджет пріоритети та механізми
Єдиним хорошим бюджетом
є збалансований бюджет.
Адам Сміт, 1776 р.
Хорошим правилом є те, що бюджет ніколи не повинен
бути збалансованим - крім моменту, коли надлишок, що стримує інфляцію,
змінюється на дефіцит, щоб боротися зі спадом.
Воррен Сміт, 1965 р.
...
Система оподаткування підприємств
Податкова
система - це сукупність податків, зборів, інших обов’язкових платежів і внесків
до бюджету держави.
Податкова
політика включає в себе обов’язкові платежі, які стягуються державою з
юридичних і фізичних осіб, на яких, згідно з законодавчими актами, покладено
обов’язок платит ...