Дійсно, після закінчення термінів кредитування та лізингу припиняються витрати підприємства по обслуговуванню джерел фінансування. Однак якщо при лізингу за термін лізингу майно, як правило, повністю амортизується за рахунок застосування коефіцієнта прискорення, то при купівлі обладнання за рахунок кредиту після закінчення кредитної угоди у підприємства залишається майно зі значною залишковою вартістю.
Це веде до того, що і по закінченні строку кредитування підприємство буде продовжувати отримувати економію на податку на прибуток (за рахунок віднесення на витрати амортизаційних відрахувань і податку на майна), але при цьому будуть продовжуватися і витрати по сплаті податку на майно. Якщо термін лізингу не дорівнює терміну повної амортизації предмета лізингу, то за межами строку лізингу також будуть продовжуватися податкові вигоди.
Таким чином, період розгляду грошових потоків, на наш погляд, повинен відповідати терміну повної амортизації майна [15].
Оскільки грошові потоки при різних джерелах фінансування капітальних вкладень будуть по-різному розподілені в часі, то для коректного порівняння сумарних витрат необхідно враховувати фактор часу. Отже, при порівнянні кредиту та лізингу необхідно зіставляти дисконтовані витрати підприємства, тобто витрати, приведені до початкового моменту часу.
Показник, за яким порівнюється лізинг і кредит - сукупні дисконтовані витрати при кожному джерелі фінансування.
Отже, перерахуємо основні принципи вибору між двома джерелами фінансування, лізингом і кредитом:
- не порівнюється сума лізингових платежів із сумою виплат по кредиту. Не порівнюється відсоток по кредиту з відсотком за лізинговими послугами, оголошує лізинговою компанією;
- враховуються всі можливі витрати при кожному джерелі фінансування;
- враховується розмір податкових вигод при лізингу та при кредиті;
- період розгляду грошових потоків вибирається рівним терміну повної амортизації майна і не обмежується строком лізингу і терміном кредитуванн;
- всі грошові потоки приводяться до одного моменту часу шляхом дисконтування (для простоти розрахунку ставка дисконтування може бути прирівняна до ставки кредитування).
Національна депозитарна система проблеми становлення та розвитку
Інфраструктура
фондового ринку в кожній країні має свої особливості. Вони обумовлені рівнем
розвитку економіки країни, характером діючої моделі ринку, специфікою системи
державного регулювання ринку. Неодмінним елементом організації ринку цінних
паперів є
депозитарна система, яка виступ ...
Управління формуванням прибутку підприємства
Сьогодні при постійному трансформуванні економіки країни, нестабільності
фінансового сектора вкрай важливо максимально використовувати усі наявні
резерви підприємств для забезпечення їх конкурентоспроможності. А тому сучасна
стратегія діяльності підприємств вимагає нових підходів до повед ...