Меню сайта

Моделювання фінансових потоків підприємства

Приймаємо, що ресурси, які поставляються постачальниками й товари, що реалізуються покупцям не можуть бути повернуті назад:

(3.11)

(3.12)

(3.13)

Функція потоку оплати поставок являє собою зрушену вправо по осі часу на період TK функцію поставок. Функція надходження коштів від реалізації являє собою зрушену вправо по осі часу на період TDz функцію реалізації.

З таблиці 3.2 коефіцієнт оборотності кредиторської заборгованості у 2009 році складає 28,98 у 2010 році 10,31. Відповідно тривалість обороту кредиторської заборгованості в днях складає у 2009 році 12,4 днів, у 2010 році 34,9 дні, а в тижнях це складає відповідно 1,7 та 4,9 тижні. В розрахунках приймемо TKтаким, що дорівнює 4,9 тижні. Коефіцієнт оборотності дебіторської заборгованості у 2009 році складає 4,17 у 2010 році 8,62. Відповідно тривалість обороту дебіторської заборгованості в днях складає у 2009 році 86,3 днів, у 2010 році 41,8 день, а в тижнях це складає відповідно 12,3 та 5,9 тижнів. В розрахунках приймемо TDzтаким, що дорівнює 5,9 тижнів.

Оскільки потік оплати за поставлені ресурси не може бути від’ємним в моделі задамо ще одне обмеження:

(3.14)

Істотною обставиною є факт впливу процесу функціонування до деякого моменту на процес функціонування після цього моменту. Такий вплив виникає, оскільки в даний теперішній момент оплачуються попередні поставки. Тому процес функціонування підприємства після початку планового періоду залежить від процесу функціонування на відрізку до початку планового періоду. Отже, виникає необхідність задати стан підприємства до моменту не як значення інтенсивностей потоків і вмісту накопичувачів, а як спеціальним чином обумовлений та заданий вихідний процес функціонування.

Оскільки досліджуване підприємство має певну історію господарювання, то вихідні параметри для моделі ми беремо зі звітних даних за попередній період.

Так, за даними 2010 року було розраховано оборотність запасів, кредиторської та дебіторської заборгованості.

TZ= 20,9 тижнів

TK = 4,9 тижні

TDz = 5,9 тижнів

Початковий запас товарів, грошових коштів, дебіторської та кредиторської заборгованості визначено зі звітних даних, що формують баланс ЗАТ «ТЕТЗ-Інвест» за 2010 рік:

Z0 = 1200 тис. грн.

D0 = 84 тис. грн.

K0 = -1095,7 тис. грн.

Таким чином, уточнена постановка завдання має такий вигляд: для виробничої системи знайти план поставок у плановому періоді, що забезпечує максимум продажів, за таких умов:

до початку планового періоду виробнича система перебувала у відомому стані функціонування;

після закінчення планового періоду виробнича система перебуває в деякому стані функціонування;

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 6 7 8

Читайте більше

Управління грошовими потоками на підприємствах АПК (на прикладі сільськогосподарських підприємств ДПДГ Черкаське і СТОВ Перемога)
Актуальність теми визначається гострою необхідністю оптимізації грошових потоків сільськогосподарських підприємств у сучасних умовах. Значна частина кардинальних заходів, здійснених Урядом, мала не так економічний, як політичний характер, що не завжди себе виправдовувало. Непослідовніст ...

Антикризове фінансове управління на підприємстві (на прикладі приватної виробничо-комерційної фірми Адлер)
Актуальність теми дослідження. На сьогоднішній день кризові явища в економіці не є чимось незвичайним. Криза не є більше наслідком прояву локальних управлінських помилок або фінансових складнощів. Сучасні економічні реалії ставлять у складне становище всіх учасників світової економіки. В ...