Меню сайта

Класифікація фінансових стратегій в перспективній діяльності підприємства та характеристика процесу реалізації обраної стратегії

Таблиця 1.2 Класифікація фінансових стратегій

За пріоритетними значеннями

Генеральна (визначає загальний напрям діяльності підприємства)

Основна (спрямована на виконання головних цілей)

Допоміжна (всі інші фінансові стратегії)

За джерелами фінансування

Внутрішня (за рахунок власних джерел)

Зовнішня (за рахунок залучених джерел)

За періодами реалізації

Перспективна (період виконання поставлених цілей очікується в довгостроковому періоді)

Оперативна (має бути реалізована в короткостроковому періоді)

За напрямами дії

Розвиток (спрямована на підтримку тих тенденцій розвитку, що мають внутрішній високий потенціал)

Передбачення криз і запобігання банкрутству (спрямована на забезпечення нейтралізації неочікуваних негативних наслідків розвитку окремих факторів зовнішнього середовища)

За домінантними сферами розвитку

Стратегія формування фінансових ресурсів (забезпечує розширення потенціалу власних фінансових коштів з внутрішніх джерел)

Інвестиційна стратегія (спрямована на реалізацію управлінських рішень, пов’язаних з використанням різних аспектів інвестиційної діяльності)

Забезпечення фінансової безпеки (спрямована на забезпечення фінансової рівноваги підприємства в процесі його стратегічного розвитку)

Збільшення якості управління фінансовою діяльністю (забезпечує збільшення якісних параметрів управління всіма аспектами фінансової діяльності)

За характером впливу на кінцевий результат

Пряма (має прямий зв’язок з кінцевим результатом)

Опосередкована (має непрямий вплив на кінцевий результат)

Генеральна фінансова стратегія має визначати загальний напрям діяльності підприємства.

Основна фінансова стратегія, спрямована на виконання головної мети підприємства, є деталізованим планом генеральної стратегії (стратегія поточного маневрування фінансовими ресурсами, тобто стратегія контролю за витрачанням і мобілізацією ресурсів, що особливо актуально в сучасних умовах економічної нестабільності).

До допоміжної фінансової стратегії відносимо всі ті фінансові стратегії, які не ввійшли до генеральної й основної. Її функції полягають у забезпеченні реалізації основної та генеральної стратегії.

За джерелами фінансування доцільно поділити фінансову стратегію на внутрішню та зовнішню. Їх відмінність полягає в тому, що внутрішня реалізується за рахунок власних джерел, а зовнішня - за рахунок залучених джерел (коштів інвесторів).

Перейти на сторінку: 2 3 4 5 6 7 8

Читайте більше

Земельне оподаткування в Україні
Курсова робота присвячена теоретичному осмисленню актуальної проблеми у сфері земельного оподаткування, а також обґрунтовані шляхи її практичного розв’язання, виконані на основі ретельно проведеного аналізу статистичного матеріалу. Актуальність теми дослідження. В умовах формування в У ...

Зміст, структура та особливості формування доходів залізниць
Формування доходів великих виробничо-економічних комплексів значною мірою визначається складністю та збалансованістю їх організаційної структури, а також узгодженістю технологічних процесів організації виробництва продукції. На залізничному транспорті основним видом продукції є послуги з ...