Меню сайта

Проблеми та шляхи вдосконалення бюджетної політики

Для підвищення результативності бюджетної політики в Україні пропонується посилити використання непрямих важелів бюджетного регулювання, а саме: забезпечення структурної перебудови господарського комплексу; збільшення потенціалу вітчизняного товаровиробника та посилення його конкурентоспроможності; формування справедливих відносин між бізнесом і найманими працівниками [14, с.35-36].

Висновок

Соціально-економічний розвиток України, доходи місцевих бюджетів, державних цільових фондів, добробут життя народу нашої країни багато в чому залежить від суми доходів і витрат державного бюджету. В умовах економічної нестабільності першочерговим кроком є збалансування головного кошторису країни. Штучне скорочення бюджетного дефіциту шляхом механічного зменшення державних видатків є особливо небажаним. Очевидною є необхідність збільшення державних видатків в Україні з метою формування сучасної соціально орієнтованої ринкової економіки. Проте така державна політика не повинна призводити до створення бюджетного дефіциту. Тому з метою його уникнення необхідно збільшувати також обсяги державних доходів. В Україні це можливо здійснити за рахунок розширення податкової бази, збільшення доходів від державного сектору економіки і скорочення "тіньового" сектору. У зв’язку з цим перерозподільна функція держави має набувати дедалі більшого значення, а державний бюджет - стати одним із найважливіших та найефективніших інструментів державної політики.

Існує ряд проблем у бюджетній політиці. Характерною є відсутність належного обґрунтування державного бюджету, що зумовлює потребу внесення змін до чинного закону в процесі його поточного виконання. Також суттєвим недоліком бюджету є виділення коштів за укрупненими напрямами, а отже, без необхідної деталізації та належних обґрунтувань. Одним із пріоритетів залишається соціальна складова, що веде до недостатньої уваги іншим гострим проблемам. Наявними є і інші проблеми.

Для того, щоб бюджетна політика держави була ефективною, потрібно забезпечити високі темпи зростання національної економіки; оптимізувати бюджетні витрати; створити систему управління державним боргом; впровадити індикатори результативності витрат державних коштів, а також сучасні методи бюджетного планування, що орієнтовані на досягнення позитивного кінцевого результату. Велике значення має використання непрямих важелів бюджетного регулювання.

Перейти на сторінку: 1 2 

Читайте більше

Управління грошовими потоками на підприємствах АПК (на прикладі сільськогосподарських підприємств ДПДГ Черкаське і СТОВ Перемога)
Актуальність теми визначається гострою необхідністю оптимізації грошових потоків сільськогосподарських підприємств у сучасних умовах. Значна частина кардинальних заходів, здійснених Урядом, мала не так економічний, як політичний характер, що не завжди себе виправдовувало. Непослідовніст ...

Діагностика фінансового стану підприємства
Моя курсова робота на тему “Діагностика фінансового стану підприємства”. Планується розглянути фінансовий стан товариства з обмеженою відповідальністю “Рако-прінт”. Обрана саме така тема тому, що взагалі всі підприємства сфери матеріального виробництва в умовах ринкової економіки здійсню ...