Згідно з даними таблиці бачимо, що усі з проаналізованих показників, окрім необоротних активів, мають тенденцію до зростання. Зокрема, обсяг реалізації зріс на 429 тис. грн., валовий прибуток - на 265,5 тис. грн., чистий прибуток збільшився на - на 389 тис. грн Собівартість реалізованої продукції зросла на 163,3 тис. грн., дебіторська заборгованість - на 91 тис. грн., і становила 404 тис. грн Сума кредиторської заборгованості збільшилася на 41 тис. грн. Сума необоротних активів зменшилась на 30 тис. грн., а оборотних навпаки, збільшилась на 531 тис. грн. Поточні зобов’язання на кінець звітного період, порівняно з минулим зросли, і становили 226 тис. грн., а власний капітал - 2126 тис.грн.
Таким чином, можна відзначити, що підприємство ТОВ «Чернівці Поліхімбуд» на даному етапі свого розвитку знаходиться в процесі нового, якісного переозброєння, що однозначно в перспективі підвищить не тільки його рейтинг, а й збільшить в значній мірі дохід. Можна стверджувати, що фінансова діяльність має вирішальний вплив на процеси генерування вартості підприємства. Так, оптимізація структури капіталу веде до зменшення затрат на його залучення і створює фінансову базу для успішної операційної та інвестиційної діяльності.
Важливу роль відіграє організація фінансової роботи, яка забезпечує раціональне ведення фінансової діяльності суб’єкта господарювання, контроль за порушенням її балансу та коригування недоліків фінансової роботи підприємства, у якій відображається і результат виробничої діяльності.
Раціональне ведення фінансової роботи дозволяє аналізувати й оцінювати фінансовий стан підприємства, передбачає виконання планових завдань по прибутку, обсягах виробництва та реалізації, підтримувати ліквідність та рентабельність підприємства. Товариство є учасником широкого кола фінансових відносин, які спричиняють рух фінансових ресурсів на ньому, утворюючи зовнішні та внутрішні грошові потоки.
Бюджетування та контролінг на підприємстві
Останнім часом підприємства найчастіше застосовують систему бюджетного
планування, яка впроваджується з метою економії фінансових ресурсів, скорочення
невиробничих витрат, більшої гнучкості в управлінні і контролі за собівартістю
продукції, а також підвищення точності планових показників. ...
Значення харчової промисловостi у соцiальному та економiчному розвитку України
На сучасному етапі розвитку склалося важке
економічне становище для всього народного господарства України і особливо для
харчової промисловості, так як ця галузь дуже залежить від інших галузей –
машинобудівної, хімічної, нафтопереробної, і особливо платоспроможності
населення.
Харчо ...