Щодо показників оборотності кредиторської заборгованості, то тривалість обороту кредиторської заборгованості зменшилась на 5 днів, це є позитивним, і становла 35 днів. Коефіцієнт оборотності збільшився на 1 раз, і в звітному році становив 10 раз. Тобто оборотність прискорилась, і це дасть більші прибутки.
Період операційного циклу зменшився на 210 днів, тобто це означає, що в 2011 році на перетворення придбаних матеріальних ресурсів на грошові кошти потрібно на 210 дні менше. Період фінансового циклу має додатнє значення, що свідчить про вистачання коштів. Проте разом з цим існує позитивна тенденція даного показника в 2011 році порівняно з 2010 роком.
Рентабельність - це відносний показник прибутку, який відображає відношення прибутку до наявних або використаних ресурсів. Рентабельність є такий стан діяльності, коли протягом певного періоду грошові надходження компенсують понесені витрати створюється і накопичується прибуток. протилежним станом є збитковість.
Показники рентабельності використовують для оцінки результатів діяльності підприємства, його структурних підрозділів, у ціноутворенні, інвестиційній політиці, для порівняльного аналізу споріднених підприємств, що виробляють таку саму продукцію, для вибору варіантів формування асортименту і структури продукції, аналізу раціональності виробництва продукції.
До показників, що характеризують рентабельність продукції належать:
Валова рентабельність, характеризує рівень прибутковості 1 грн. отриманої виручки від реалізації товарів, робіт, послуг, визначається за формулою:
(6.33)
де Пв - валовий прибуток;
В - виручка від реалізації продукції.
Операційна рентабельність, характеризує скільки на 1 грн. виручки припадає прибутку від операційної діяльності, визначається за формулою:
(6.34)
де По - прибуток від операційної діяльності.
Дані два показника взаємопов’язані один з одним і відображають ступінь відшкодування цінами витрат на продукцію, а також цінову конкурентоспроможність підприємства.
Чиста рентабельність, характеризує прибутковість продажу продукції після сплати податків, визначається за формулою:
(6.35)
де Пч - чистий прибуток.
Рентабельність господарської діяльності, характеризує якою мірою прибуток від операційної діяльності покриває суму господарських витрат, визначається за формулою:
(6.36)
де - сума витрат (собівартість, адміністративні витрати, витрати на збут).
Рентабельність виробів, характеризує скільки прибутку підприємство отримало в розрахунку на 1грн. понесених витрат, визначається за формулою:
(6.37)
де С - собівартість виробленої продукції.
Рентабельність одного виробу, характеризує суму прибутку отриманого підприємством від продажу одного виробу, визначається за формулою:
(6.38)
де - сума прибутку на один виріб;
- собівартість одного виробу.
До показників рентабельності підприємства відносять такі показники:
Рентабельність виробництва, характеризує суму прибутку яка припадає на 1 грн. витрат, визначається за формулою:
(6.39)
де - середньорічна вартість запасів і основних засобів;
Рентабельність майна, характеризує ефективність використання майна підприємства та його прибутковість, визначається за формулою:
(6.40)
де М - середньорічна вартість майна підприємства.
Рентабельність необоротних активів, характеризує прибутковість необоротних активів їх ефективність використання, визначається за формулою:
(6.41)
Особливості державного фінансового контролю з фінансової та бухгалтерської звітності на прикладі Кіровоградської обласної лікарні
В умовах реалізації адміністративної реформи в Україні здійснюється
безперервний пошук шляхів удосконалення форми та змісту державного управління.
Порушуються питання не тільки стосовно оптимізації структури тих чи інших
державних інституцій, а й переглядаються механізми організації держа ...
Аналіз ефективності використання фінансових ресурсів ТОВ Лагуна м. Суми
Актуальність
теми дослідження. В умовах ринкових трансформацій, функціонування підприємств
усе більше ускладнюється під впливом динамічних змін різних факторів
навколишнього середовища. Критично оцінюючи загальну тенденцію позитивних
зрушень за останні роки, слід зазначити, що реальний с ...