За розрахунковими даними Таблиці 2.2.6., можемо зробити висновок, що протягом 2008-2010 років оборотність оборотних активів збільшувалась з кожним роком, що спричинено зменшенням їх середніх залишків з 4926 тис.грн у 2008 році до 2998 тис.грн. у 2010 році. В результаті таких змін, станом на 2010 рік, потреби у додатковому залучення коштів в оборот не виникає, також не виникає потреби і у грошових коштах.
Коефіцієнт закріплення (завантаження) протягом періоду, що аналізується, має тенденцію до зростання. У 2009 році порівняно з 2008 роком даний показник збільшився на 0,03 і становив 0,34, тобто 34 копійки оборотних активів припадає на 1 гривню чистої виручки. Аналогічне зростання спостерігається у 2010 році проти 2009 року, на 1 гривню чистої виручки припадає 41 копійка оборотних активів.
Таким чином, майновий стан ПрАТ «Полтавський лікеро-горілчаний завод» протягом аналізованого періоду представлений «легкою» структурою активів. Але поряд з цим існує ряд факторів, що визначає неефективне використання ресурсів підприємства. Зокрема, це стосується неефективного використання основних засобів, але поряд з цим збільшується оборотність оборотних активів. Товариство має вести раціональну політику у галузі використання основних фондів, ефективно спланувати оновлення матеріально-технічної бази у наступних періодах і тим самим зменшити знос виробничих фондів.
Оцінка фінансового стану підприємства і заходи для оздоровлення фінансового положення
Протягом останніх років тривало становлення ринкової системи
господарювання активніше здійснювалися економічні реформи, виявлено нові
аспекти реформування форм власності і структурної перебудови економіки України.
У сучасних умовах кожне підприємство повинно чітко орієнтуватися у
склад ...
Оцінка фінансового стану підприємства ВАТ М’ясокомбінат Ятрань за даними фінансової звітності
В
умовах невизначеності та нестабільності економічних умов господарювання
прогнозування фінансового стану за допомогою фінансових показників не дає в
повному обсязі інформацію щодо перспектив фінансового розвитку підприємства. За
таких обставин виникає необхідність застосування механізму ...