Меню сайта

Охорона праці

Використовуючи дані фінансової звітності ПАТ «Могилів-Подільський завод газового устаткування та приладів», розрахуємо витрати на охорону праці даного підприємства.

Сума реалізованої продукції в 2008 році становила 184955 тис.грн, у 2009 році - 365823 тис.грн, а в 2010 році - 270990 тис.грн.

Відповідно до статті 19 ЗУ «Про охорону праці» [38], для підприємств, незалежно від форм власності, витрати на охорону праці повинні становити не менше 0,5 відсотка від суми реалізованої продукції.

Таким чином витрати на охорону праці ПАТ «Могилів-Подільський завод газового устаткування та приладів» становили:

2010 рік:

Відповідно до ЗУ «Про охорону праці», розрахуємо витрати на охорону праці, вони повинні становити не менше 0,5 % від фонду оплати праці, таким чином витрати на охорону праці ПАТ «Могилів-Подільського заводу газового устаткування та приладів» становили:

рік:

Як ми бачимо, відбулося зменшення витрат на охорону праці на 1225 тис.грн., що безумовно є негативною тенденцією для підприємства.

4.2 Безпека у надзвичайних ситуаціях. Розрахунок збитків внаслідок надзвичайної ситуації на ПАТ «Могилів-Подільський завод газового устаткування та приладів» − «Вибух»

.2.1 Розрахунок збитків від втрати життя та здоров’я працівників ПАТ «Могилів-Подільський завод газового устаткування та приладів»

Розрахуємо збитки від втрати життя та здоров’я працівників досліджуваного підприємства, використовуючи наступну формулу [39]:

(4.5)

де - втрати від вибуття трудових ресурсів з виробництва;

- витрати на виплату допомоги на поховання;

- витрати на виплату пенсій у разі втрати годувальника;

) Використовуючи дані таблиці 4.2, обчислимо втрати від вибуття трудових ресурсів з виробництва за наступною формулою [39]:

(4.6)

де - втрати від легкого нещасного випадку, приймаємо 0,28;

- втрати від тяжкого нещасного випадку, приймаємо 6,5;

- втрати від отримання людиною інвалідності, приймаємо 37;

- втрати від загибелі людини, приймаємо 47;

- кількість постраждалих від конкретного виду нещасного випадку.

Таблиця 4.2 − Усереднені показники втрат від вибуття трудових ресурсів з виробництва

Вид нещасного випадку

Втрати на одну людину, тис. грн.

1. Легкий нещасний випадок з втратою працездатності до 9 днів

Мл = 0,28*

2. Тяжкий нещасний випадок без встановлення інвалідності з втратою працездатності понад 9 днів

Мт = 6,5*

3. Тяжкий нещасний випадок, внаслідок якого потерпілий отримав інвалідність з втратою працездатності понад 3980 днів (11 років)

Мі = 37*

4. Нещасний випадок, що призвів до загибелі: дорослої людини віком до 60 років дитини віком до 16 років

Мз = 47* Мз = 22*

Відповідно до вихідних даних, загальна кількість постраждалих внаслідок вибуху - 1,5% кількості працюючих, що становить 12 особи, оскільки на ПАТ «Могилів-Подільський завод газового устаткування та приладів» працює 800 осіб. Серед числа постраждалих 6 осіб зазнали легких ушкоджень, 6 особи зазнали тяжких ушкоджень 1 особа померла. Таким чином, N1 = 6, N2 = 6 осіб, N4 = 1 особа. Отримаємо:

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Читайте більше

Роль кредиту в діяльності підприємства
Комерційний кредит - історично перша форма кредитних відносин. Практика відстроченого платежу в обмін на негайно одержувані товари існувала ще на ранніх стадіях розвитку товарного обміну. Комерційний кредит (продаж товарів з відстрочкою платежу) виник й утвердився внаслідок сталого не ...

Оцінювання імовірності банкрутства підприємства в системі управління фінансовою діяльністю (на прикладі ПАТ Могилів-Подільський завод газового устаткування та приладів)
В умовах сучасної економіки України банкрутство вітчизняних підприємств є істотною проблемою. Воно призводить до істотних негативних наслідків окремого суб'єкта господарювання через збитковість підприємства, затримку чи невиплату заробітної плати робітникам, втрату робочих місць у випадк ...