Меню сайта

Охорона праці

Таким чином, загальні збитки від руйнування та пошкодження основних фондів виробничого призначення становитимуть:

2) Розрахуємо збитки від руйнування та пошкодження основних фондів невиробничого призначення (житла, комунікацій, споруд та будівель допоміжного призначення тощо) за формулою [39]:

, (4.11)

де - балансова вартість і-го виду повністю зруйнованих фондів невиробничого призначення з урахуванням відповідних коефіцієнтів індексації;

- коефіцієнт амортизації і-го виду основних фондів а невиробничого призначення;

- кількість видів основних фондів невиробничого призначення, що були частково або повністю зруйновані;

- ліквідаційна вартість одержаних матеріалів і устаткування.

в) розрахунок збитків від втрат готової промислової продукції

Розрахунок збитків від втрат готової промислової та сільськогосподарської продукції проведемо за такою формулою [39]:

(4.12)

Збитки від втрат готової промислової продукції () розрахуємо, виходячи з її собівартості або за цінами придбання з урахуванням індексації за такою формулою [39]:

(4.13)

де - собівартість одиниці і-го виду промислової продукції;

- кількість втраченої продукції і-го виду;

- кількість видів промислової продукції, втрачених під час НС.

Під час вибуху на складі зберігалось два види продукції - котли 190 шт., собівартістю 1125 грн. та конвектори - 160 шт., собівартістю 1114 грн. Згідно завдання втрати першого виду продукції склали 10% від загальної кількості(19 шт.), другого - 5 % (8 шт.).

Отже, збитки від втрат готової продукції складуть:

Пр = 1125·19+1114·8 =30,287 (тис. грн.).

ґ) розрахунок збитків від втрат сировини

Збитки від втрат сировини, матеріалів та напівфабрикатів, необхідних для виробництва продукції та надання послуг (Сн), розраховуються виходячи з витрат відповідних підприємств та організацій на їх придбання або із середніх значень оптових цін на сировину, матеріали, напівфабрикати на момент виникнення втрат за такою формулою[39]:

, (4.10)

де Цcepі - середня оптова ціна одиниці і-ї сировини, матеріалів та напівфабрикатів на момент виникнення втрат;- обсяг втрачених сировини, матеріалів, напівфабрикатів.

Так, як на складі зберігались котли 190 шт., а для їх виготовлення потрібні системи електричного розпалу з розрахунку 18 шт. на 1 котел, то втрати сировини складатимуть: 190·18·0,07 = 239,4 шт.(згідно завдання), собівартістю 25 грн./шт. Втрати інжекційних пальників необхідних для виготовлення конвекторів згідно завдання складатимуть - 160·0,08=12,8 шт., собівартістю 185 грн./шт.

Отже, втрати сировини складуть:

Сн = (239,4·25)+(12,8·185)= 8,353 (тис. грн.)

Отже, збитки від руйнування та пошкодження основних фондів, знищення майна та продукції згідно формули (4.6) складуть:

Мр = 61,84+9,95+30,287+8,353= 110,43 (тис. грн.).

.2.3 Розрахунок збитків від невироблення продукції внаслідок припинення виробництва

Оскільки на ПАТ «Могилів-Подільський завод газового устаткування та приладів» внаслідок простою виробництва продукція не вироблялася один тиждень, а чистий річний прибуток підприємства становить 1148 тис. грн., то втрати прибутку підприємства в даному випадку будуть наступні (з врахуванням, що у році 52 тижні):

Таким чином, оскільки сума річного чистого прибутку ПАТ «Могилів-Подільський завод газового устаткування та приладів» становить 1148 тис. грн, то за тиждень простою виробництва підприємство втратило 22,08 тис. грн.

Перейти на сторінку: 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Читайте більше

Побудова моделі вибору фінансової стратегії підприємства
В умовах перехідної економіки діяльність підприємств вимагає адаптації до специфічних умов зовнішнього середовища, забезпечення стабільності фінансового стану, загальної ринкової стійкості. В даний час економічна ситуація в Україні ускладнюється платіжною кризою, зниженням прибутковості ...

Проблеми та перспективи розвитку кредитних спілок в Україні
Актуальність теми. Принципово новим в Україні в умовах трансформації економіки є створення поряд з банками небанківських фінансово-кредитних інститутів. Закордонний досвід свідчить про те, що небанківські фінансово-кредитні інститути відіграють дуже важливу роль в економічному розвитку к ...