Меню сайта

Аналіз видатків бюджету країни на здійснення соціальних програм за 2007-2010 роки

Рис. 2.2. Дані про обсяги коштів на соціальний захист сім’ї та молоді

*Джерело:

[18, с. 13]

ð здійснення державними органами централізованих заходів з питань дітей, молоді, жінок та сім'ї - 19,1 млн. грн., або із зростанням проти 2009 року на 85,4 відсотка. Ці кошти в наступному році будуть спрямовані на надання 60 грантів Президента України для обдарованої молоді (у 2009 році -ЗО грантів), у обсягах збільшених з 50 до 75 тисяч за кожний грант; виплату 60 премій Кабінету Міністрів України за внесок молоді у розбудову держави; реалізацію національних, загальнодержавних, державних, комплексних програм з питань сім'ї, жінок, молоді та дітей;[13].

ð надання сім'ям пакунків малюка при народженні дитини - 43 млн. грн., або із зростанням проти показників минулого року майже у 3 рази, що дасть змогу у наступному році забезпечити 430 тис. сімей пакунками малюка при народженні дитини;

ð вперше в державному бюджеті передбачені видатки на пільговий проїзд залізничним транспортом дітей віком від 6 до 14 років в сумі 22 млн. грн. Ці кошти в наступному році будуть спрямовані на компенсацію Укрзалізниці втрат, пов'язаних з пільговим проїздом дітей, що дасть можливість протягом 2010 року перевезти майже 11 млн. дітей за пільговим тарифом - 75% вартості дорослого квитка;

ð реалізацію програм і заходів Державною службою сім'ї, дітей та молоді - 12,8 млн. грн, які у наступному році будуть спрямовані на надання соціальних послуг різним категоріям громадян; завершення формування мережі центрів соціально-психологічної допомоги.

Протягом останніх років в Україні спостерігається стале економічне зростання, яке позитивно вплинуло на пенсійне забезпечення громадян, підвищення їх добробуту. Щорічний ріст на 20-25 відсотків розміру середньої заробітної плати сприяв збільшенню відрахувань до Державного бюджету України, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, що в свою чергу дало можливість підвищувати пенсійні виплати та збільшувати обсяги бюджетних призначень на пенсійне забезпечення.

Так, у проекті Державного бюджету України на 2010 рік загальний обсяг видатків на виплату пенсій та допомог становить 5078,9 млн. грн., проти 2484,3 млн. грн. передбачених на 2009 рік, тобто більш як в 2 рази перевищує видатки поточного року.

Починаючи з 1997 року в Державному бюджеті України щороку передбачаються видатки на здійснення компенсаційних виплат за знеціненими грошовими заощадженнями, договорами страхування та погашення цінних паперів. Кабінет Міністрів України відповідними постановами на початку кожного року затверджує порядок виплати компенсацій за грошовими заощадженнями. У 2010 році зазначений обсяг асигнувань становитиме 6,5 млрд. грн.

При формуванні проекту бюджету на освіту основну увагу було зосереджено на реалізації положень Законів України „Про освіту”, „Про вищу освіту”, „Про професійно-технічну освіту”, „Про загальну середню освіту”, „Про позашкільну освіту”.

Враховані в проекті бюджету видатки на освіту дозволять забезпечити надання послуг з отримання повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої, післядипломної, позашкільної освіти.

Перейти на сторінку: 2 3 4 5 6 7 8

Читайте більше

Фінансові проблеми Пенсійного фонду України
Актуальність теми дослідження. Теоретичні та методологічні аспекти реформування та розвитку пенсійних систем, упровадження принципу накопичення в системи пенсійного забезпечення, в тому числі і в недержавному пенсійному забезпеченні розглядаються багатьма зарубіжними та вітчизняними ...

Зміст, структура та особливості формування доходів залізниць
Формування доходів великих виробничо-економічних комплексів значною мірою визначається складністю та збалансованістю їх організаційної структури, а також узгодженістю технологічних процесів організації виробництва продукції. На залізничному транспорті основним видом продукції є послуги з ...