Прибуток платників податку, включаючи підприємства, засновані на власності окремої фізичної особи, оподатковуються згідно з Законом України «Про оподаткування прибутку», за ставкою 25% до об’єкта оподаткування. Це так звана базова (загальна) ставка податку на прибуток. Крім того існують специфічні ставки по деяких операціях і для деяких категорій платників податків (Додаток В).
Платники податку самостійно визначають суми податку, що підлягають сплаті. Щодо податку на прибуток використовують такі податкові періоди:
календарний квартал;
календарне півріччя;
календарні три квартали;
календарний рік.
Податковий період починається з першого календарного дня податкового періоду і закінчується останнім календарним днем податкового періоду.
Якщо платник податку береться на облік податковим органом всередині податкового періоду, то перший звітний податковий період розпочинається з дати, на яку припадає початок такого обліку, та закінчується останнім календарним днем наступного податкового періоду. Якщо ж платник податку ліквідується, то останнім податковим періодом вважається період (що закінчується днем такої ліквідації), на який припадає дата такої ліквідації.
Датою для збільшення валових витрат виробництва вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
1) дата списання коштів з банківських рахунків платника податку на оплату товарів (робіт, послуг), а вразі їх придбання за готівку - день їх видачі з каси платника податку;
2) дата оприбуткування платником податку товарів, а для робіт (послуг) - дата фактичного отримання платником податку результатів робіт (послуг).
Якщо платник податку придбав товари (роботи, послуги) з використанням кредитних, дебетових карток або комерційних чеків, датою збільшення валових витрат вважається дата оформлення відповідного рахунку (товарного чека).
Датою збільшення валових витрат платника податку при здійсненні ним операцій з особами, які є або нерезидентами, або резидентами, які сплачують податок на прибуток за ставкою, нижчою базової (крім страховиків), чи тими, які сплачують податок на прибуток у складі єдиного чи фіксованого податку або взагалі не є його платниками, є дата оприбуткування платником податку товарів (а при їх імпорті - також робіт (послуг), супутніх чи допоміжних такому імпорту товарів), а для робіт (послуг) - дата їх фактичного отримання від таких осіб, незалежно від наявності їх оплати (у тому числі часткової або авансової).
Датою збільшення валового доходу вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
1) дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), що підлягають продажу, у разі продажу товарів (робіт, послуг) за готівку - дата її оприбуткування в касі платника податку, а за відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
2) дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата фактичного надання результатів робіт (послуг) платником податку.
Управління ліквідністю і платоспроможністю підприємства
У
ринкових умовах суттєвого розширення прав підприємств значно зростає роль
своєчасного і якісного управління ліквідністю і платоспроможністю, та пошуку
шляхів підвищення і зміцнення фінансової стійкості.
Ліквідність
це можливість підприємства фінансувати свою діяльність. Вона характе ...
Управління інвестиційною діяльністю
Вихід економіки України з глибокої кризи,
нарощування її потенціалу та підвищення ефективності виробництва на сучасному
етапі неможливі без суттєвого оновлення виробничої бази діючих підприємств і
розглядаються в практиці господарського управління як результат впровадження
нової техніки, ...