Якщо платник податку вважає за доцільне роз'яснити окремі результати фінансово-господарської діяльності, зазначені у податковій декларації, то він може надіслати податковому органу таке пояснення, складене у довільній формі.
Платник податку, який має філії, може прийняти рішення щодо сплати консолідованого податку і сплачувати податок до бюджетів територіальних громад за місцем знаходженням філій, а також до бюджету територіальної громади за своїм місцезнаходженням, зменшуючи його на суму податку, сплаченого до бюджетів територіальних громад за місцезнаходженням філій. Нерезиденти, що проводять діяльність на території України через постійне представництво, щоквартально подають податковим органам за місцезнаходженням постійного представництва декларацію про прибуток, одержаний із джерел в Україні, а також розрахунок нарахованого податку на прибуток за формою, встановленою центральним податковим органом.
Якщо постійне представництво припиняє діяльність до закінчення звітного кварталу, зазначені документи подаються державному податковому органу протягом 15 календарних днів з моменту такого зупинення.
Податок на прибуток нерезидента обчислюється платником податку і підлягає підтвердженню податковим органом за місцезнаходженням постійного представництва [36, с. 177-179].
Граничні строки подачі платниками податків податкових декларацій за податковий період встановлені чинним законодавством. Так, якщо податковий період дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), то податкові декларації подаються протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового місяця). При податковому періоді, що дорівнює календарному кварталу, або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків) податкові декларації подаються протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу (півріччя). Якщо ж податковим періодом встановлено календарний рік, податкові декларації подаються протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року. Останнє не стосується подачі податкових декларацій по податку на доходи фізичних осіб. У цьому випадку граничним терміном подачі податкової декларації визначено 1 квітня року, наступного за звітним. Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається наступний за вихідним або святковим робочий день.
Надміру внесені до бюджету суми податку, що нараховані за звітний період наростаючим підсумком з початку року, зараховуються в рахунок наступних платежів або повертаються платнику податку не пізніше 10 робочих днів з дня одержання письмової заяви такого платника податку.
Відповідальність за правильність нарахування, своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства несе платник податку у порядку та розмірах, визначених законом. Суми виявленого прихованого (заниженого) прибутку та штрафи справляються за весь час ухилення від сплати податку. Після закінчення встановлених строків сплати податку до бюджетів невнесені суми стягуються з нарахуванням пені, відповідно до чинного законодавства [48, с. 171].
Загальна характеристика ТзОВ «Імперія жирів»
«Імперія жирів» - це українська компанія, що займається розробкою,
виробництвом та реалізацією споживчих продуктів на основі рослинних жирів.
ТМ «Маселко» - це унікальні продукти харчування, створені у поєднанні
кращих технологічних досягнень у харчовій промисловості, в яких приховано
істину е ...
Засади та механізм функціонування системи державного фінансового моніторингу
державний фінансовий моніторинг законодавство
Україна - ще молода держава, капіталістичні відносини, в яких розвивалися
країни іншого світу є новими для сприйняття більшості населення. Тому, ще не
позбавившись негативних явищ соціалістичного суспільного ладу, наше
суспільство, разом із ...