Меню сайта

Механізм розрахунку та порядок сплати податку на прибуток

Виконавець самостійно визначає доходи і витрати, використовуючи оцінюючий коефіцієнт виконання контракту, який розраховується як співвідношення суми фактичних витрат звітного періоду до суми загальних витрат, що плануються при виконанні контракту.

Дохід виконавців у звітному періоді визначається як добуток загальної договірної ціни довгострокового контракту на оцінюючий коефіцієнт його виконання. Витрати виконавця у звітному періоді визначаються як сума фактично оплачених витрат, пов’язаних із виконанням такого договору.

Після завершення довгострокового договору виконавець здійснює перерахунок сум податкових зобов’язань, попередньо визначених за наслідками кожного податкового періоду протягом терміну виконання договору. При цьому визначається фактичний коефіцієнт виконання довгострокового договору як співвідношення витрат відповідних звітних періодів до фактичних загальних витрат та дохід як добуток кінцевої договірної ціни об’єкта договору на фактичний коефіцієнт виконання довгострокового договору.

Якщо в результаті перерахунку виясниться, що платник завищив або занизив суму податкових зобов’язань, розраховану за наслідками будь-якого податкового періоду протягом виконання договору, то таке завищення чи заниження змінює відповідно валовий дохід із застосуванням до суми визначеної різниці відсотка, що дорівнює 120 % ставки НБУ, яка діяла на момент перерахунку, за термін дії такої переплати чи недоплати.

Оподаткування неприбуткових установ і організацій.

Неприбутковими установами чи організаціями можуть бути юридичні особи, діяльність яких не передбачає одержання прибутку. Від оподаткування звільняються доходи таких організацій.

Набуття статусу неприбуткової організації здійснюється при її первісній реєстрації. Перереєстрація неприбуткової організації у випадках, передбачених законом, здійснюється без справляння будь-якої плати з такої неприбуткової організації.

Якщо неприбуткова установа ліквідується, то її активи повинні бути передані іншій неприбутковій організації відповідного виду або зараховані до доходу бюджету.

З метою оподаткування центральний податковий орган веде реєстр всіх неприбуткових організацій, які звільняються від оподаткування [47, с. 62-71].

Оподаткування інноваційної діяльності інноваційних центрів, внесених до Державного реєстру.

Прибуток від продажу інноваційного продукту оподатковується у розмірі 50 % від діючої ставки перші 3 роки після державної реєстрації продукції як інноваційної.

Оподаткування окремих платників податку.

Звільняються від оподаткування:

прибуток підприємств, отриманий від продажу на митній території України спеціальних продуктів дитячого харчування власного виробництва, спрямований на збільшення обсягів та зменшення роздрібних цін таких продуктів;

доходи заготівельних підприємств від продажу відповідно до закону окремих видів відходів як вторинної сировини, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України;

прибуток підприємств, отриманий за рахунок міжнародної технічної допомоги, яка надається на безоплатній та безповоротній основі та подальшої експлуатації [36, с. 188-190].

Перейти на сторінку: 3 4 5 6 7 8 9 10

Читайте більше

Оцінка ефективності лізингу як форми фінансування діяльності підприємства
Система фінансового забезпечення інвестиційного процесу складається з органічної єдності джерел фінансування інвестиційної діяльності та методів фінансування. Метод фінансування інвестицій - це механізм залучення інвестиційних ресурсів з метою фінансування інвестиційного процесу. До ме ...

Податок на доходи фізичних осіб
Податки - це фінансова категорія, яка впливає на економічні явища та процеси розвитку суспільства. Вони, як знаряддя перерозподілу доходів юридичних та фізичних осіб, є обов'язковим атрибутом держави незалежно від моделі та політики її розвитку. Це дуже небезпечний інструмент у розпорядже ...