Меню сайта

Відповідальність за ухилення від сплати податків

При виявленні контролюючим органом арифметичних або методологічних помилок у поданій платником податковій декларації, які призвели до заниження сум податкового зобов'язання, контролюючий орган проводить донарахування сум податкового зобов'язання, при чому в цьому випадку платник податків повинен сплатити штраф у розмірі 5% донарахованої суми податкового зобов'язання, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Якщо в ході документальної перевірки результатів діяльності платника податку контролюючим органом виявлено дані, що свідчать про заниження сум податкових зобов'язань такого платника, заявлених у податкових деклараціях, то такий платник зобов'язаний сплатити штраф у розмірі 5% від суми недоплати за кожний з податкових періодів, встановлених для такого податку, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше, ніж 25% такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За декларування переоцінених або недооцінених об'єктів оподаткування, що призводить до заниження суми податкового зобов'язання у великих розмірах платник податків (зборів) сплачує штраф у розмірі 50% від суми недоплати, але не менше ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Статтею 212 Кримінального кодексу України визначено, що під великим розміром коштів слід розуміти суми податків, зборів і інших обов'язкових платежів, які в три тисячі і більше разів перевищують установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Строки сплати податків та зборів чинним законодавством України встановлено виходячи із строків подачі відповідних податкових декларацій. Так, згідно підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку дня подання податкової декларації. У разі коли відповідно до законодавства контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом 10 календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

У разі порушення вищевказаних вимог платник податків зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

• при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі 10% такої суми;

• при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі 20% такої суми;

• при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі 50% такої суми. Платник податків сплачує один із зазначених штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, передбачені за несвоєчасне подання податкової декларації, подання декларації із помилками та декларування переоцінених або недооцінених об'єктів, що призвело до заниження сум податкового зобов'язання, чи ні.

У разі коли платник податків до початку його перевірки контролюючим органом самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання, а також самостійно погашає суму недоплати та штраф у розмірі 10% суми такої недоплати, штрафи, визначені за несвоєчасну подачу податкових декларацій, якщо це призвело до необхідності нарахування сум податкового зобов'язання контролюючим органом; подання податкових декларацій, які містять арифметичні або методологічні помилки, що призвели до заниження сум податкового зобов'язання; виявлені в ході документальної перевірки результатів діяльності платника податків факти заниження суми податкового зобов'язання; декларування перецінених або недооцінених об'єктів оподаткування, що призводить до заниження податкового зобов'язання у великих розмірах та за несвоєчасну сплату платником податків сум податкового зобов'язання, інші штрафи, в тому числі і адміністративні, не застосовуються.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 6 7

Читайте більше

Робота Управління статистики в Сумській області
Звіт по переддипломній практиці містить характеристику управління статистики в Сумській області вцілому та відділу статистики фінансів, опис специфіки його роботи. Під час проходження практики в фінансовому статистичному відділі я ознайомилась з основами фінансової звітності підприємств, ...

Формування Державного бюджету України
Державні фінанси є основою економічного життя держави, зростання матеріального добробуту населення. Переважна частина державних фінансових ресурсів зосереджується в бюджетах різних рівнів, які створюють бюджетну систему держави. Бюджет завжди був важливим інструментом впливу на розвито ...