До елемента «Інші витрати» належать витрати з перевезення працівників до місця роботи, набору робочої сили, страхування майна підприємства, виготовлення і придбання бланків цінних паперів, оплати відсотків за кредитом, оплати послуг комерційних банків і інші витрати.
Прибуток житлово-комунальних підприємств звичайно визначається в проекті місцевого бюджету як різниця між сумою валових доходів, що містять у собі суму отриманої дотації від місцевого бюджету, і чистим доходом підприємства. При плануванні прибутку застосовується метод прямого нарахування. [10]
Балансовий прибуток, отриманий підприємствами житлово-комунального господарства, розподіляється відповідно до загальних правил розподілу прибутку, що діють у країні. Насамперед, його частина у формі податку направляється на формування фінансових ресурсів держави. Частина прибутку може бути вилучена місцевими органами самоврядування для перерозподілу між іншими підприємствами комунальної форми власності.
Чистий прибуток підприємств житлово-комунального господарства, як правило, направляється на розвиток виробництва, задоволення соціальних потреб працівників і матеріальних запасів готової продукції. На відміну від промислових підприємств, де оборотні кошти складають значну частину у виробничих запасах, у житлово-комунальних підприємствах частка оборотних коштів незначна. З цієї причини в складі нормативних оборотних коштів відсутні статті «Сировина, матеріали і покупні напівфабрикати», «Готова продукція», «Незавершене виробництво».
Одна з характерних статей оборотних коштів житлово-комунальних підприємств - пільги: «Розрахунки з абонентами» або «Заборгованість абонентів», що формуються за рахунок коштів, які надходять за надані послуги і реалізовану продукцію.
Планова необхідність у власних оборотних коштах визначається виходячи з установлених нормативів, виражених у днях. Норматив, що відноситься до малоцінного інвентарю, інструменту, спецодягу, установлюється, виходячи з числа працюючих і середньої норми запасу матеріальних цінностей у грошовому вираженні на одного працюючого. [14]
Роль та значення офшорних компаній в системі міжнародного оподаткування
Третє
тисячоліття характеризується стрімким розвитком і поглибленням глобалізаційних
процесів, які супроводжуються значними обсягами вивозу капіталу, інвестуванням
в різні види діяльності та посиленням міжнародної співпраці. В таких умовах
значно зростає і міжнародна, зокрема і податкова ...
Фінансовий аналіз діяльності ВАТ Завод ім. Фрунзе
Фінансовий аналіз - це дослідження фінансового стану й основних
результатів фінансової діяльності підприємства з метою виявлення резервів
подальшого підвищення його ринкової вартості й забезпечення ефективного
розвитку.
Проведення фінансового аналізу є актуальним для кожного підприємст ...