Меню сайта

Контроль як вияв влади. Контроль виконання існуючих програм та спонукання до прийняття відповідях програм (наказ, взаємна угода, стимулювання)

веденням бухгалтерського обліку, а також складанням фінансової і бюджетної звітності, паспортів бюджетних програм та звітів про їх виконання (у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі), кошторисів та інших документів, що застосовуються в процесі виконання бюджету;

станом внутрішнього контролю та внутрішнього аудита розпорядників бюджетних коштів.

Державна податкова служба України здійснює контроль за:

своєчасністю подання передбаченою законом звітності;

своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та інших платежів, контроль за сплатою яких покладено на ДПС України;

встановленими строками здійснення розрахунків у іноземній валюті;

додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги);

додержанням виконавчими комітетами сільських і селищних Рад порядку прийняття і обліку податків і інших платежів,своєчасністю і повнотою їх перерахування до бюджету;

правомірністю відшкодування податку на додану вартість;

у сфері виробництва та обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та їх оптової і роздрібної торгівлі;

у сфері виробництва , обігу та реалізації підакцизних товарів;

за погашенням податкового боргу з податків та інших платежів;

обліком, зберіганням, оцінкою, розпорядження безхазяйним майном та майном, що переходить у власність держави;

тощо.

Державний внутрішній контроль повинен забезпечити належне управління державними фінансами і розглядається як сукупність трьох складових: внутрішнього контролю, внутрішнього аудиту та їх гармонізація.

Внутрішній контроль - це комплекс дій, правил та заходів,запроваджених керівництвом суб’єкта господарювання державного сектора економіки,що постійно застосовується в ході діяльності організації з метою забезпечення впевненості в досягненні нею цілей:

результативності діяльності,економності та ефективності використання ресурсів;

відповідності чинним законам,іншим нормативно-правовим актам, політиці та процедурам;

незалежності та надійності інформації, рахунків та даних;

захисту активів від втрат, в тому числі тих, які виникли через зловживання, неврегульованість законодавства чи корупцію.

Внутрішній контроль - це постійний управлінський процес, який охоплює всі операції кожної структурної одиниці і повинен забезпечувати визначення й аналіз ризиків діяльності організації з метою їх попередження чи обмеження.

Середовище контролю повинне забезпечувати в організації стурбованість та дисциплінованість.

Ідентифікація ризиків повинна бути постійним процесом,що здійснюється з урахуванням змін у економічному та нормативно-правовому середовищі,так як здійснюється з метою визначення ризикових сфер діяльності.

Аналіз ризиків визначає суттєвість впливу ідентифікованих ризиків на діяльність організації, їх наслідки та ймовірність виникнення.

Управління ризиками - комплекс заходів з передачі, прийняття або попередження (обмеження) ідентифікованих та проаналізованих ризиків.

Контрольні процедури повинні функціонувати на всіх рівнях управління.

Контрольні процедури включають:

Перейти на сторінку: 1 2 3

Читайте більше

Аналіз фінансового стану торгового підприємства ТОВ Агрохімресурс
Фінансовий стан є важливою характеристикою фінансової діяльності підприємства. Він визначає конкурентоспроможність підприємства і його потенціал в діловому партнерстві, є гарантом ефективної реалізації економічних інтересів усіх учасників фінансових відносин : як самого підприємства, так ...

Оцінка фінансового стану підприємства і заходи для оздоровлення фінансового положення
Протягом останніх років тривало становлення ринкової системи господарювання активніше здійснювалися економічні реформи, виявлено нові аспекти реформування форм власності і структурної перебудови економіки України. У сучасних умовах кожне підприємство повинно чітко орієнтуватися у склад ...