Меню сайта

Аналіз формування дохідної частини бюджету Закарпатської області

Дослідивши питому вагу податкових надходжень загалом, доцільно вивчити внутрішню їх структуру, і зупинитися детально на аналізі відповідних видів податків, зборів і обов’язкових платежів, які власне становлять цю структуру.

Що стосується окремих складових податкових надходжень у 2004 році, то показники додатка Б і рис. 2.1 свідчать, що найвагомішим джерелом надходжень у цьому році являвся податок з доходів фізичних осіб, який склав 174 843,9 тис.грн. або 69,6 % загального обсягу податкових надходжень. Зазначений вид податку є основним видом надходжень, що зараховуються до доходів місцевих бюджетів, що враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, прогнозний обсяг яких розраховується Міністерством фінансів України на підставі Формул розподілу обсягів міжбюджетних трансфертів між державним бюджетом та місцевими бюджетами та між місцевими бюджетами і бюджетами місцевого самоврядування, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2001 року №1195 "Про затвердження Формули розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів (дотацій вирівнювання та коштів, що передаються до державного бюджету) між державним бюджетом та місцевими бюджетами" та від 30 грудня 2004 року "Деякі питання врегулювання міжбюджетних відносин". Звітні показники про виконання місцевих бюджетів свідчать про виконання понад план зазначеного податку практично по всіх місцевих бюджетах майже на 2%, однак зростання доходів у порівнянні з 2003 роком практично не досягнуто по жодному місцевому бюджету області, крім двох. Головною причиною цьому стало введення з 1 січня 2004 року Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" взамін Декрету Кабміну "Про прибутковий податок з громадян", яким встановлена єдина ставка оподаткування, що спричинило збільшення надходжень у тих адміністративно-територіальних одиницях, де середня ставка вилучення за попередні роки становила менше 13%, і навпаки - зменшення надходжень, де така ставка була більшою від 13%.

У більшості місцевих бюджетів найвагомішими платниками податку з доходів фізичних осіб були установи та організації, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, так, наприклад у Тячівському районі надходження податку від них становило 80% у доходах загального фонду. У деяких місцевих бюджетах вагомими платниками є регіональні митниці: Чопська митниця сплатила 763,6 тис.грн., що становило 10,4% надходжень у місті Чоп, Закарпатська митниця 531,2 тис.грн. і становить 4,9% доходів Виноградівського району.

Друге місце за наповнюваністю зайняв єдиний податок для суб’єктів малого підприємництва, який в даному звітному періоді склав 10% усіх податкових надходжень та надійшов в сумі 25 114,9 тис.грн. План по даному виду надходжень, відносно затверджених показників на рік був виконаний на 106,3 %.

Суттєвими джерелами надходжень стали збори за спеціальне використання природних ресурсів, які склали 8,4% всіх податкових надходжень. Даний вид надходжень відносно планових показників був виконаний на 102,8 % і склав 21 036,1 тис.грн. Левову частку цих надходжень становить плата за землю, а саме 88,8 %, або 18 686,1 тис.грн.

Взагалі структуру податкових надходжень логічно навести у формі діаграми, яка відображена рис. 2.1.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 6 7

Читайте більше

Комплексний аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства
Етимологічне слово «аналіз» означає розгляд, вивчення, наукове дослідження будь-чого шляхом розчленування, розкладання цілого на його складові. Таке розчленування дає можливість з'ясувати внутрішню суть і природу процесів та явищ, їх залежність від різноманітних факторів, оскільки без так ...

Сучасні форми та системи оплати праці
Робоча сила, як трактується в курсі економіки, - це сукупність фізичних і розумових можливостей людини, її здатність до праці. В умовах ринкових відносин «здатність працювати» робить робочу силу товаром. Але це не звичайний товар. Його відмінність від інших товарів складається в тому, що ...