Підсумовуючи вищевикладене можна зробити висновок, що загалом податкові надходження з року в рік зростають, що є позитивним явищем і сприяє зміцненню фінансової незалежності та самостійності місцевих бюджетів.
Дотримуючись логічної послідовності аналізу дохідної частини зведеного бюджету Закарпатської області, наступним етапом роботи має стати дослідження неподаткових надходжень, до яких відносяться доходи від власності та підприємницької діяльності, адміністративні збори та платежі, доходи від некомерційного та побічного продажу головними в яких є державне мито, надходження від штрафів та фінансових санкцій та інші надходження.
Досліджуючи ці види надходжень слід відзначити, що їхня питома вага в надходженнях загального фонду місцевих бюджетів Закарпатської області, за аналогічний період становить 0,6%.
Так, у 2004 році їх питома вага становила -0,6%. Пояснюється це відображенням у звітності сум перерахованих на виконання статті 68 Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" (код 24060000 - інші надходження). В наступному звітному періоді даний вид надходжень зайняв 0,6%. В 2006-2007 роках питома вага неподаткових надходжень в загальній сумі надходжень загального фонду місцевих бюджетів не змінювалася і становила 0,5%.
Детальніше розглянемо абсолютні показники даних видів надходжень, проаналізуємо їх відхилення з року в рік, їх питому вагу в усіх неподаткових надходженнях та виконання планових показників по ним. Дані для такого аналізу наведені в додатку В.
Так, варто звернути увагу, що в 2004 році обсяг неподаткових надходжень відобразився у звіті від’ємним значенням, а саме -5 976,9 тис. грн., причиною чому було виконання вищезазначеної статті Закону України "Про Державний бюджет на 2004 рік".
Найбільшу суму надходжень склали адміністративні збори та платежі, доходи від некомерційного та побічного продажу, яка склала 10 763,4 тис. грн Левову частку вказаних надходжень, а саме 8 253,8 тис. грн., або 76,7% зайняли надходження державного мита. Наступним за величиною стали надходження від власності та підприємницької діяльності, сума яких склала 180,5 тис. грн Доходи від штрафів та фінансових санкцій поступили в сумі 136,3 тис. грн
В 2005 році неподаткові надходження склали 7 394,8 тис. грн Планові показники були виконані на 98,9% (додаток В).
Левову частку, а саме 86,6%, складали адміністративні збори та платежі, доходи від некомерційного та побічного продажу, які надійшли в сумі 6 402,8 тис. грн Дані надходження на 4 360,6 тис. грн. менші ніж в 2004 році. План по даному виду надходжень був виконаний на 98,7%. Основну частину вказаних надходжень становило державне мито, яке надійшло в сумі 3 833,7 тис. грн і зайняло частку в 59,9%, перевиконавши очікувані надходження і виконавши план на 101,6%. Але даний показник був менший від аналогічного показника минулого року на 4 420,1 тис. грн
Також велику частку неподаткових надходжень, а саме 4,9%, зайняли надходження від штрафів та фінансових санкцій. Сума по даних надходженнях становила 360,6 тис. грн., що на 224,3 тис. грн. більше аналогічного показника минулого року. План по даному виду надходжень був перевиконаний на 7,8%.
Найменшу частку становили доходи від власності та підприємницької діяльності. Вони в досліджуваному періоді склали 2,4% неподаткових надходжень. Сума надходжень склала 177,4 тис. грн., що на 3,1 тис. грн. менше ніж в попередньому періоді. План по даному виду надходжень був виконаний лише на 87,4%.
Механізм економічного зростання в ринковій економіці
За досить короткий проміжок
часу, що минув з моменту оголошення України незалежною державою, вона
стикнулася з безліччю проблем, що зачепили практично усі сфери суспільного
життя країни. Та найголовнішою проблемою сучасної України, я вважаю, є її
теперішній економічний стан.
Макро ...
Основні аспекти доцільності залучення корпоративних облігацій
Суттєву
роль у формуванні фінансових ресурсів підприємства відіграють власні кошти.
Проте фінансування діяльності лише за рахунок власного капіталу не завжди є не
ефективним для підприємства. Тому доцільно є розглядати варіант залучення
додаткових коштів за рахунок емісії корпоративних о ...