Значною складовою системної оцінки фінансового стану організації повинна бути рейтингова оцінка. Для неї необхідно на основі комплексу оціночних показників надати узагальнену кількісну оцінку фінансовому стану кожної організації.
Визначення інтегрального оціночного показника виконується у наступній послідовності: визначаються кількісні значення конкретного оцінного показника певної організації, після цього визначається ранг певної організації за кожним оцінним показником. Після фіксації кращого значення кожного оцінного показника серед організацій, які досліджуються, визначається в частках одиниці відхилення показника певної організації від кращого показника, що приймається за одиницю. Після визначення інтегрального показника виконується ранжирування підприємств відповідно у списку від найкращого до найгіршого. Таким чином, комплексна оцінка фінансового стану організації сприяє визначенню за різними оціночними показниками резервів щодо поліпшення фінансового стану фірми [65, с. 19].
Отже, варто відзначити, що організаційні та методичні підходи до узагальнюючої оцінки фінансового стану організації та інформаційна база оцінки мають наразі формальне значення. Це проявляється у тому, що системний аналіз проводиться з застосуванням стандартних підходів, що існують за різноманітних економічних умов. Не зважаючи на те, що підходи до системного аналізу оцінки фінансового стану минули певні стадії еволюційного розвитку, вони і надалі ґрунтуються на з’ясуванні стандартних показників, застосуванні зарубіжних дискримінантних моделей оцінки, що, як правило, не адаптовані до реальних умов розвитку української економіки, а також до діючої інформаційної оціночної бази. Загалом у процесі здійснення системної оцінки рідко враховуються особливості, пов’язані із певною організаційно-правовою формою; змінена ієрархія зв’язків між показниками на деяких рівнях менеджменту, тому що в багатьох вітчизняних організаціях використовуються застарілі організаційні структури.
Узагальнення і конкретизація існуючих підходів до системної оцінки фінансового стану організацій дали змогу знайти системні недоліки, врахування яких повинно стати обов’язковою передумовою майбутніх досліджень та розробки відповідного сучасним умовам механізму узагальнюючої оцінки фінансового стану. Основним же завданням комплексної оцінки фінансового стану організації повинно бути сполучення обґрунтованих управлінських рішень стратегічного характеру та потреб оперативного управління фінансовим станом; диференційований підхід до визначення рекомендованих рівнів показників відносно підприємств різних галузей та організаційно-правових форм; максимальна інформативність показників залежно від потреб управління.
Аналіз фінансового стану підприємства
З
переходом до ринкових відносин у народному господарстві України виникло безліч
проблем і невирішених питань. Господарська діяльність підприємств, як і інші
явища суспільного життя, потребує систематичного вивчення для успішного й
ефективного управління нею. Одним із способів вивчення д ...
Фінансові розрахунки
В останні роки у зв'язку з поступовим становленням ринкових
відносин в економіці України знову, через багато десятиліть, з'явилася потреба
в поширенні кількісних методів оцінки фінансових операцій. Причини цього
очевидні: поява реально самостійних підприємств, становлення ринку капіталу,
...