Меню сайта

Нормативна та законодавча база з організації обліку фінансової звітності

Фінансові результати в Звіті визначаються та відображаються у розрізі звичайної та надзвичайної діяльності. В свою чергу доходи, витрати та фінансові результати від звичайної діяльності складаються на підставі цих показників від основної діяльності та інших доході і витрат, податку на прибуток. Згорання доходів та витрат підприємства у звіті не дозволяється, крім випадків, передбачених відповідними положеннями (стандартами). Дані про непрямі податки, вирахування з доходу, собівартість, витрати і збитки наводяться у дужках.

Вимогами П(С)БО 3 „Звіт про фінансові результати” передбачено що, для формування інформації для заповнення розділу 3 „Розрахунок показників прибутковості акцій” даного Звіту слід застосовувати положення П(С)БО 24 „Прибуток на акцію”. П(С)БО 24 визначає методологічні засади формування інформації про чистий прибуток на одну просту акцію та її розкриття у фінансовій звітності. Норми П(С)БО 24 повинні застосовувати відкриті акціонерні товариства.

П(С)БО 24 „Прибуток на акцію” встановлює порядок визначення чистого прибутку (збитку) на одну просту акцію, розрахунку скоригованого чистого прибутку на одну просту акцію та обчислення необхідних для цього показників.

У Примітках до річної фінансової звітності, згідно з П(С)БО 24 „Прибуток на акцію”, за кожним класом простих акцій наводиться інформація про: чистий прибуток на одну просту акцію, визначений у результаті перерахунку; скоригований чистий прибуток на одну просту акцію, визначений у результаті перерахунку; узгодження сум, використаних як чисельники при обчисленні чистого прибутку на одну просту акцію, з сумами чистого прибутку (збитку) за певний період; вплив розбавляючи потенційних простих акцій на середньорічну кількість простих акцій в обігу; операцій з простими та потенційними простими акціями, які були здійснені після дати балансу.

Порівнюючи П(С)БО 24 „Прибуток на акцію” та МСФЗ 33 „Прибуток на акцію”, є схожість положень даних документів. Але МСФЗ 33 містить більш деталізовані дані щодо переліку суб’єктів підприємницької діяльності, які повинні дотримуватись вимог МСФЗ 33, види дивідендів на привілейовані акції, які необхідно вираховувати з обчисленого чистого прибутку для визначення базисного прибутку на акцію, умови визнання акцій розбавляючи ми або ж нерозбвляючими.

Розбіжності між П(С)БО 24 та МСФЗ 33 стосуються визнання подій, які впливають на кількість акцій при здійсненні перерахунку чистого прибутку на акцію. У П(С)БО 24 такими подіями визначаються зменшення (збільшення) номінальної вартості акцій (дроблення (консолідація) акцій); злиття підприємств. У МСФЗ 33 уточнюються, що такі зміни в кількості акцій можуть відбуватися без відповідної зміни загальної вартості акцій (тоді й необхідно буде проводити перерахунок).

Таким чином, основними відмінностями вимог П(С)БО та МСФЗ щодо порядку заповнення Звіту про фінансові результати є перелік статей Звіту, їх оцінка та визнання.

Для оцінки активності діяльності підприємства та з метою управління наявними господарськими засобами, всі грошові потоки поділяються на вхідні та вихідні - надходження та видатки. Вони відображаються у Звіті про рух грошових коштів (ф. №3). В Україні порядок складання та подання даного Звіту до відповідних органів, користувачам встановлено П(С)БО 4 „Звіт про рух грошових коштів”.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4

Читайте більше

Майнове оподаткування в Україні
Сучасне майнове оподаткування є складовою частиною і невід’ємним елементом податкової системи нашої держави. Але цей напрямок в оподаткуванні на сьогодні - один з найменш розроблених, незважаючи на ту увагу, що приділяється йому з боку політиків та науковців. Майнове оподаткування застос ...

Фінансовий аналіз комерційного банку
Аналіз банківської діяльності є логічним продовженням банківської справи та необхідною передумовою прийняття обґрунтованих управлінських рішень. В банківській сфері аналіз відіграє особливо важливу роль, бо діяльність банку як фінансового посередника заснована на довірі, котра формується ...