Туристичний збір.
Туристичний збір - це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету. [22, c. 39]. Механізм його справляння регулює ст. 268 ПКУ. Туристичний збір можна вважати наступником курортного збору, який існував до 01. 01. 11 р., і скасованого з 01. 01. 04 р. готельного збору.
Як зазначалося вище, місцеві ради самостійно вирішують, чи встановлювати їм туристичний збір. Таким чином, якщо відповідне рішення місцевої ради відсутній, такий збір не стягується.
Розглянемо у додатку Б табл. 1. 2. Аналізуючи порівняльну інформацію, представлену в таблиці, можна зробити наступні висновки:
) На зміну прописаному у Декреті про місцеві податки, прийшло більш уточнене коло платників збору;
) відповідно до декрету про місцеві податки розмір збору не міг перевищувати 10 % неоподатковуємого мінімуму громадян. Тепер ставка збору буде становити від 0,5 до 1 % від суми вартості проживання особи, яка споживає туристичні послуги. Здавалося б, збір став соціально справедливим, оскільки тепер його розмір залежить від вартості проживання. Однак у зв'язку з цим можливе подорожчання послуг;
) дещо скорочено перелік осіб, які звільняються від сплати туристичного збору. [24, c. 62].
Терміни сплати збору залишилися колишніми:
а) за здійснення торговельної діяльності з придбанням короткотермінового торгового патенту - не пізніше ніж за один календарний день до початку здійснення такої діяльності;
б) за здійснення торговельної діяльності (крім торгової діяльності з придбанням короткострокового патенту), діяльності за надання платних послуг, здійснення торгівлі валютними цінностями - щомісяця не пізніше 15 числа місяця, який передує звітному місяцю;
в) за здійснення діяльності у сфері розваг - щокварталу не пізніше 15 числа місяця.
Під час придбання торгового патенту потрібно внести суму збору за 1 місяць (квартал). На цю суму буде скорочена величина збору, яку ви заплатите в останній місяць (квартал) дії патенту [3].
При порушенні встановлених строків сплати сума збору стає податковим боргом зі всіма витікаючи ми наслідками (штраф і пеня).
Розглянемо єдиний податок.
Єдиний податок - це найпоширеніша з діючих систем оподаткування у підприємців України. Якщо підприємець працює на цій системі, це означає, що він щомісяця платить фіксовану суму, уникаючи при цьому потреби оплачувати ряд податків і зборів [15, c. 283].
Ставка, яку платить суб’єкт малого підприємництва (СМП) варіюється від 20 до 200 грн. за календарний місяць. Розмір ставки встановлюється місцевими органами і безпосередньо залежить від виду діяльності.
Зараз більшість ставок дорівнюють 200 грн. Важлива примітка: де б підприємець - платник єдиного податку не працював, він зобов'язаний проплати за тією ставкою, яка встановлена місцевою радою за місцем його державної реєстрації.
Якщо підприємець збирається одночасно займатися кількома видами діяльності, він зобов'язаний платити найбільшу ставку.
Податок сплачується щомісячно до 20 числа поточного місяця за наступний місяць. Наприклад, до 20 квітня ви повинні заплатити гроші за травень. Оскільки гроші в податкову можуть не потрапити в той же день, рекомендуємо Вам робити оплату в крайньому випадку 19-го числа.
Загальнодержавні податки та їх значення для бюджету
Тема
“Загальнодержавні податки та їх значення для бюджету”, являється дуже
актуальною на сьогоднішній день, бо в умовах перехідної економіки і створення
ринкового середовища бюджет залишається важливим інструментом управління і
формування фінансової політики держави.
Побудова
моделі ...
Iнвестицiйнi ризики та iх оцiнка
Зіткнення з
різноманітними ризиками – звичайна загроза для будь-якого інвестора в умовах
сучасної ринкової економіки. Здебільшого, вкладаючи свої кошти в виробництво
тих чи інших товарів чи послуг, інвестор не може мати цілковитої впевненості в
суспільному визнанні резуль ...