Меню сайта

Аналіз вхідних та вихідних грошових потоків підприємства

Виходячи з даних таблиці 2.13, ми з’ясували, що питому вагу від’ємного грошового потоку СТОВ «Перемога» як і на підприємстві ДПДГ «Черкаське» складає собівартість реалізованої продукції. У формуванні негативного грошового потоку значну роль відіграють такі статті, як витрачання на оплату працівникам та відрахування на соціальні заходи. На підприємстві СТОВ «Перемога» спостерігається зменшення від’ємного грошового потоку на 85 тис. грн. (1,46%) в основному за рахунок зменшення відтоків грошових потоків, що пов’язані з фінансовою діяльністю. Так, суми погашення позик зменшилися на 336 тис. грн., стаття «інші платежі» зменшилася на 300 тис. грн., а протягом 2009-2010 рр. взагалі були відсутні надзвичайні події у результаті фінансової діяльності в порівнянні з 2008 роком, коли рух коштів від надзвичайних подій складав 832,3 тис. грн., що дало можливість підприємству зберегти грошові надходження. Отже, зменшення відпливу коштів, пов’язаних з фінансовою діяльністю, в кінцевому результаті істотно вплинуло на динаміку від’ємного грошового потоку. Оскільки собівартість реалізованої продукції в структурі вихідних грошових потоків займає питому вагу, то її зростання на 1366 тис. грн. (40,24%) відіграло важливу роль у формуванні від’ємного грошового потоку. Оплата працівникам за досліджуваний період зменшилася на 68 тис. грн. (9,63%), тоді як відрахування на соціальні заходи зросли на 77,5 тис. грн. (41,44%).

Порівнюючи ДПДГ «Черкаське» та СТОВ «Перемога» можна сказати, що напрямки використання грошових надходжень на підприємствах подібні.

За досліджуваний період на підприємстві ДПДГ «Черкаське» основну роль у динаміці негативного грошового потоку відіграли напрямки використання грошових надходжень, що пов’язані з операційною діяльністю, тоді як на динаміку від’ємного грошового потоку підприємства СТОВ «Перемога» вплинуло витрачання коштів, що стосуються як операційної, так і фінансової діяльності.

Розглянемо збалансованість позитивних (ПГП) та негативних (НГП) грошових потоків підприємств ДПДГ «Черкаське» та СТОВ «Перемога» (табл. 2.14). Збалансованість грошових потоків забезпечує стан фінансової рівноваги

(ліквідності), який гарантує існування підприємства в короткостроковому та довгостроковому періодах та задовольняє фінансові потреби зацікавлених в підприємстві груп осіб. Фінансова рівновага передбачає, що грошові надходження підприємства дорівнюють або перевищують потребу в капіталі для виконання поточних платіжних зобов’язань. Фінансова рівновага гарантує стабільність і є передумовою досягнення інших цілей [12].

Таблиця 2.14 Збалансованість позитивних та негативних грошових потоків ДПДГ «Черкаське» та СТОВ «Перемога» за 2008-2010 рр.

Роки

ДПДГ «Черкаське»

СТОВ «Перемога»

ПГП

НГП

ПГП

НГП

2008

6325

6027

5863,8

5803,8

2009

11048

11061

4727,2

4725,2

2010

4769

4773

5697

5718,5

Аналізуючи дані таблиці 2.14, ми бачимо, що на підприємствах ДПДГ «Черкаське» та СТОВ «Перемога» за досліджуваний період спостерігається незбалансованість позитивних та негативних грошових потоків. Так, на підприємстві ДПДГ «Черкаське» у 2008 році позитивний грошовий потік перевищує негативний грошовий потік, що говорить про можливість підприємства профінансувати свої витрати за рахунок грошових надходжень, в той же час має місце поява тимчасово вільних коштів, які при неефективному їх використанні втрачають свою цінність внаслідок інфляції. Протягом 2009 та 2010 років негативний грошовий потік перевищує позитивний, в результаті чого виникає потреба в додаткових грошових коштах.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 6 7

Читайте більше

Бізнес-план АТзт ПГХ Хрещатик
Резюме. Метою представленого бізнес-плану є найкраще представлення АТзт ПГХ “Хрещатик” можливим інвесторам для залучення капіталу в розмірах достатніх для нормального продовження фінансово-господарської діяльності , заснованої на прогресивній виробничо-комерційній ідеї на основі ...

Зміст, структура та особливості формування доходів залізниць
Формування доходів великих виробничо-економічних комплексів значною мірою визначається складністю та збалансованістю їх організаційної структури, а також узгодженістю технологічних процесів організації виробництва продукції. На залізничному транспорті основним видом продукції є послуги з ...