Як бачимо, основну частку витрат у 2005 році становила видатки на оплату праці (51,7%) і частка зарплати у структурі витрат постійно знижувалася - до 41,1 % у 2006 та 32,0% у 2007 роках. Пропорційно знижувалася частка внесків до державних соціальних фондів - з 16,5 у 2005, до 13,1 та 10,6 у 2006 та 2007 роках відповідно. Натомість зросла частка витрат на придбання товарів, робіт, послуг - з 31,7% на початку аналізованого періоду - до 57,4% у 2007 році.
Аналізуючи наведені показники бачимо , що загальна сума валових витрат у 2006 році по ПП «Компанія Вітар»зросла на 28,1 тис. грн., а у 2007 - на 73,6 тис.грн., що однак, суттєво не позначилося на зростанні прибутку та товарообороту.
Структура витрат є різною для підприємств різних галузей промисловості України. Операційні витрати з реалізованої продукції (робіт, послуг) у розрізі видів економічної діяльності за I півріччя 2008 року наведені у додатку И.
В результаті аналізу структури витрат обігу за окремими статтями по ПП «Компанія Вітар» можна визначити, що критичною статтею витрат обігу є амортизаційні відрахування. Також підприємством були придбані і введені в експлуатацію додаткові основні фонди (нове обладнання), що призвело до перевитрат та зменшення розміру прибутку.
Головним показником ефективності роботи торговельного підприємства є прибуток, в якому відображаються результати всієї діяльності підприємства - обсяг продукції, що реалізувалася, його склад і асортиментна структура, продуктивність праці, рівень доходів та рівень витрат підприємства. Прибуток торговельного підприємства розраховується, як різниця між всіма його валовими доходами і витратами. Визначення факторів, що впливають на величину прибутку, передбачає вивчення економічних умов його формування.
Формування розміру прибутку залежить від наступних основних показників:
. обсягу реалізації товарів ;
. валового доходу , його рівня ;
. витрат обігу та їх рівня ;
Управління даними факторами дозволяє забезпечити отримання необхідного прибутку.
За даними ПП «Компанія Вітар» проаналізуємо, за рахунок яких джерел доходів сформовано балансовий прибуток підприємства .
ПП «Компанія Вітар»не здійснює розширення своєї діяльності і отримує доходи тільки від одного виду діяльності : роздрібної торгівлі.
На загальну суму прибутку впливають і зміни інших запланованих і незапланованих доходів, витрат і збитків, їх вплив визначають прямим рахунком.
До незапланованих доходів відносять: штрафи, пені, неустойки, отримані надлишки , товарно-матеріальні цінності та інше.
До незапланованих витрат відносять : витрати від списання дебіторської заборгованості, збитки від стихійних лих, втрати по тарі , втрати зверх норм природного збитку.
Для ПП «Компанія Вітар» у 2005-2007 роках характерним є наявність позареалізаційних операцій. Протягом зазначеного періоду підприємство сплачувало до бюджету відповідні суми податку з прибутку.
Від розміру отриманого прибутку залежить поповнення фондів, матеріальне заохочення робітників, сплати податків та інше. В зв”язку з цим доцільним є дослідження напрямків витрачання коштів з чистого прибутку. Але через збиткову діяльність ПП «Компанія Вітар»у 1999 році такі дані відсутні.
В процесі аналізу прибутку вимірюють вплив факторів на його величину. Розмір одержаного прибутку залежить від зміни обсягу товарооборота, середнього рівня валового дохода , середнього рівня витрат та дохода від реалізації.
Розглянуті фактори прямо впливають на величину доходів, а відповідно, і на величину прибутку.
Аналізуючи рентабельність ПП «Компанія Вітар»за зазначений період роки, дані у табл. 2.2., можна зазначити, що загалом рівень рентабельності дещо знижувався. Найбільше знизилась рентабельність від операційної діяльності.
Місцеві податки та їх характеристика
В Україні доходи місцевого бюджету формуються, в основному, з таких
джерел: податок з доходів фізичних осіб, податок на прибуток підприємств, збори
за використання природних ресурсів, місцеві податки і збори, надходження
дивідендів від використання місцевого майна, власні надходження бюдж ...
Світові фінансові кризи та їх вплив на фінансову безпеку держави
Досвід
сьогоднішньої світової кризи підтверджує той факт, що жодна країна не
застрахована від кризи, адже постраждали навіть ті країни, фінансові моделі
яких вважалися еталоном досконалості. Світова фінансова та економічна криза
зумовила виникнення цілого кола проблем та, послабленням фі ...