Меню сайта

Аналіз фінансової автономії місцевих органів влади і фінансової стійкості місцевого бюджету

Враховуючи підходи для існуючих тлумачень, під фінансової стійкістю місцевого бюджету слід розуміти його платоспроможність з дотриманням умови збалансованості його доходів та видатків у довгостроковій перспективі, яка забезпечує органам місцевого самоврядування можливість самостійного, повного і своєчасного фінансування передбачених у бюджеті видатків за рахунок власних та закріплених бюджетних коштів та сприяє стабільному соціально - економічному розвитку території незалежно від коштів вищого рівня.

Виходячи за змісту поняття фінансова стійкість місцевого бюджету при виконанні аналізу фінансової стійкості місцевого бюджету необхідно передбачати оцінку: бюджетної самостійності (спроможності) за рахунок власних та закріплених бюджетних коштів самостійно забезпечити стійкого розвитку території); бюджетної забезпеченості (наявність необхідних доходних джерел у обсязі, достатньому для задоволення всіх потреб території); бюджетної збалансованості (раціональне співвідношення обсягу доходів та видатків місцевого бюджету, яке створює умови для уникнення дефіциту або профіциту бюджету).

Вищезазначені напрямки оцінки фінансової стійкості місцевого бюджету проводяться з виконанням наведених у таблиці 2.2 бюджетних коефіцієнтів [21].

Таблиця 2.2 - Матриця коефіцієнтів фінансової стійкості місцевого бюджету

Назва показника

Умови

Значення параметру матриці

Умови

Значення параметру у матриці

Оцінка бюджетної самостійності

Коефіцієнт концентрації власних доходів

1

0

Коефіцієнт концентрації власних та закріплених доходів

1

0

Коефіцієнт дотаційної залежності місцевого бюджету (концентрації фінансової допомоги)

1

0

Тримірний показник Sx

-

-

1

-

0

Оцінка бюджетної забезпеченості

Коефіцієнт автономії

1

0

Коефіцієнт фінансової залежності

1

0

Тримірний показник Sy

-

-

1

-

0

Оцінка бюджетної збалансованості

Коефіцієнт бюджетного покриття (загальний)

1

0

Тримірний показник Sz

-

-

1

-

0

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 6 7

Читайте більше

Засади та механізм функціонування системи державного фінансового моніторингу
державний фінансовий моніторинг законодавство Україна - ще молода держава, капіталістичні відносини, в яких розвивалися країни іншого світу є новими для сприйняття більшості населення. Тому, ще не позбавившись негативних явищ соціалістичного суспільного ладу, наше суспільство, разом із ...

Фінансові проблеми Пенсійного фонду України
Актуальність теми дослідження. Теоретичні та методологічні аспекти реформування та розвитку пенсійних систем, упровадження принципу накопичення в системи пенсійного забезпечення, в тому числі і в недержавному пенсійному забезпеченні розглядаються багатьма зарубіжними та вітчизняними ...