Меню сайта

Аналіз фінансової автономії місцевих органів влади і фінансової стійкості місцевого бюджету

Таблиця 2.4 - Матриця визначення стратегії соціально - економічного розвитку місцевого бюджету відповідно до типу його фінансової стійкості

Тип фінансовій стійкості

Зміст фінансової стратегії (стратегічні орієнтири для прийняття управлінських рішень)

абсолютний

Стратегія інноваційного розвитку. Це найбільш ефективніший стратегічний орієнтир для нарощування інноваційної активності та створення сприятливого інвестиційного іміджу території за рахунок широкого впровадження сучасних технологій при забезпеченні збалансованості темпів економічної і соціальної динаміки; зміцнення конкурентоспроможності за рахунок формування конкурентних переваг; стабільного зростання виробництва за рахунок збільшення завантаження та модернізації наявних виробничих потужностей.

нормальний

Стратегія стабільного розвитку (нарощування бюджетних можливостей) Передбачає активізацію роботи місцевих органів самоврядування з розширення податкових та неподаткових джерел формування доходної частини місцевого бюджету за рахунок виявлення резервів та напрямів нарощування власних та закріплених доходів.

нестійкій

Стратегія результативності. Передбачає реалізацію комплексних доходів з метою виходу з фінансово нестійкого стану в найближчий термін за рахунок поліпшення адміністрування податків, оптимізації структури податкових платежів з метою збільшення податкових надходжень, рівня їх стягнення та поповнення дохідної частини місцевого бюджету, а також за рахунок підвищення ефективності використання фінансових ресурсів (їх максимально можливого результативного та цільового використання).

кризисний

Стратегія стабілізації (підтримки). Характеризується високим рівнем бюджетної підтримки та повної залежності від бюджетів вищого рівня. Для поліпшення фінансового стану місцевого бюджету необхідно обрати один тактичний пріоритет, на реалізацію якого будуть спрямовані максимальні зусилля органів місцевого самоврядування і ресурси території, що забезпечить певні позитивні зрушення у його фінансового стані.

Така оцінка фінансової стійкості місцевого бюджету дає можливість: проведення не лише динамічних, а й регіональних порівнянь фінансової стійкості; здійснювати пошук та визначення втрачених можливостей використання фінансових ресурсів з метою підвищення рівня бюджетної автономії території; виявити фактори, яки впливають на фінансовий стан місцевого бюджету; більш якісно та ефективно управляти місцевим бюджетом; оцінити ефективність діяльності місцевих органів самоврядування; приймати управлінські рішення, щодо визначення напрямів розвитку місцевого бюджету та обґрунтувати його фінансову стратегію.

Перейти на сторінку: 2 3 4 5 6 7 

Читайте більше

Дохідна частина бюджету (на прикладі міста Львова)
Із визнанням України країною з ринковою економікою суттєво зростає необхідність інтегрування фінансових інститутів місцевого самоврядування у світогосподарський комплекс міжнародного економічного співробітництва і з цією метою прийняття низки рішень, що передбачають реформування бюджетної ...

Оцінка фінансової стійкості та стабільності підприємства
Актуальність теми. Фінансова стійкість та ліквідність підприємства є невід’ємними поняттями ринкової економіки. Кожен суб’єкт господарювання прагне підтримувати стійкий фінансовий стан, абсолютну ліквідність та платоспроможність. Головною проблемою ефективного функціонування підприємств ...