Меню сайта

Аналіз фінансової автономії місцевих органів влади і фінансової стійкості місцевого бюджету

Представимо систему кількісних показників фінансової стійкості місцевого бюджету у вигляді матриці параметрів, значення якої дорівнює нулю або одиниці в залежності від виконання заданих умов. У результаті розрахунку показників бюджетної самостійності в матрицю ставиться значення 0 або 1, яке переважно з трьох отриманих коефіцієнтів, у результаті розрахунку бюджетної забезпеченості - з двох. При цьому певний набір отриманих даних повинен відповідати встановленому типу фінансової стійкості (таблиця 2.3), який обирається згідно тримірну показнику ситуації.

Таблиця 2.3 - Матриця визначення типу фінансової стійкості місцевого бюджету

Значення тримірного показнику

Тип фінансової стійкості

Характеристика

Sx

Sy

Sz

1

1

1

абсолютна

Абсолютно стійкій місцевий бюджет, який практично не вимагає додаткових вкладень з вищестоящого бюджету (виключення може становити фінансування виконання делегованих повноважень). Має достатній обсяг власних доходних джерел для покриття видаткових зобов’язань. Територія стабільно розвивається, фінансово незалежна, соціально стабільна.

0

1

1

нормальна

У місцевого бюджету є деякі проблеми з фінансуванням видатків за рахунок власних доходів, виникає потрібна у залучені додаткових ресурсів, які перераховуються на довготривалій основі, що в перспективі дозволить стабілізувати його становище та динамічно розвиватися. У свою чергу це призведе до зниження потреби у фінансовій допомозі від бюджетів вищого рівня.

1

0

1

1

1

0

1

0

0

нестійка

Д якій потребує коригування програми соціально-економічного розвитку. Вимагає значної допомоги з вищестоящого бюджету та контролю за динамікою основних соціально - економічних показників розвитку регіону с метою своєчасного реагування.

0

1

0

0

0

1

0

0

0

кризисна

Депресивний місцевий бюджет зі стагнуючим станом економіки, що характеризується застоєм виробництва і торгівлі протягом тривалого періоду, який супроводжуються збільшенням численності безробітних, знищенням заробітної плати і рівня життя населення. Потребує активної фінансової допомоги з бюджетів вищого рівня. Необхідна розробка стратегії, програми економічного і соціального розвитку.

Найважливішою умовою ефективного соціального розвитку місцевого бюджету є формування та реалізації стратегії забезпечення його фінансової стійкості обраної відповідно до типу фінансової стійкості території (таблиця 2.4).

Основними завданнями стратегічних орієнтирів забезпечення фінансової стійкості місцевого бюджету є: визначення та його бюджетного потенціалу, для забезпечення всіх потреб території, стійкого соціально - економічного розвитку території за рахунок власних та закріплених доходних джерел; достатність дохідної частини місцевого бюджету та її відповідність видатковим зобов’язанням; найбільш ефективне та результативне використання бюджетного потенціалу місцевого бюджету.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 6 7

Читайте більше

Кредитний ризик комерційного банку та шляхи його оптимізації
Поняття банку органічно пов’язане з поняттям ризику, через те, що банки виконують функцію перерозподілу ризиків фінансового ринку. Найскладнішим і наібільш важко прогнозованим з фінансових ризиків є кредитний. Його складність пояснюється великою кількістю факторів, що чинять вплив на йо ...

Фінансовий аналіз діяльності ВАТ Завод ім. Фрунзе
Фінансовий аналіз - це дослідження фінансового стану й основних результатів фінансової діяльності підприємства з метою виявлення резервів подальшого підвищення його ринкової вартості й забезпечення ефективного розвитку. Проведення фінансового аналізу є актуальним для кожного підприємст ...