Меню сайта

Міжнародний досвід сучасних систем пенсійного страхування в зарубіжних країнах та проблеми реформування пенсійної системи в Україні

Крім того, уряд пропонує встановити вислугу років для військовослужбовців на рівні 25 років, як за часів СРСР, а мінімально необхідний страховий стаж для отримання пенсії за віком підвищити втричі - з 5 до 15 років.

Сьогодні триває активне громадське обговорення пенсійної реформи. До уряду вже надійшло чимало пропозицій від громадян щодо оптимізації майбутніх положень пенсійної системи. Фахівці вивчають можливості впровадження їх у життя та проводять необхідні розрахунки. Зокрема, уряд підтримав ініціативу щодо додаткових пенсійних пільг учителям, лікарям, працівникам культури.

Рис 3.5 Співвідношення працівників і пенсіонерів в Україні

Під час їх виходу на пенсію запроваджується одноразова виплата у розмірі 10 призначених пенсій. Якщо нині середня пенсія вчителів становить 1300 грн., то, виходячи на пенсію, одноразово вони зможуть отримати 13 тисяч гривень.

Серед очікуваних результатів реформи визначаються такі:

· гарантування стовідсоткової виплати пенсій зараз і в майбутньому;

· становлення соціально справедливої системи пенсійного забезпечення;

· підвищення престижності роботи працівників бюджетної сфери;

· стабілізація та покращення стану державних фінансів;

· детінізація економіки;

· забезпечення економічного зростання та добробуту українців.

У підтримку пенсійної реформи вже говорять слідуючі цифри:

1. Підтримка ПФУ з держбюджету в 2010 році становила майже 60 млрд. грн.

. За перші два тижні нового року для забезпечення безперебійної виплати пенсій із держбюджету виділено ПФУ близько 9 млрд. грн.

. У результаті реформування пенсійної системи у 2010 році дефіцит бюджету ПФУ може становити 17 млрд. грн., у 2012-му - 10 млрд. грн., а 2013-го бюджет Фонду буде бездефіцитним.

Пенсійна реформа вплине:

на жінок, адже пенсійний вік їх збільшиться. Сьогодні жінки виходять на пенсію на 5 років раніше від чоловіків. Це означає, що вони на 5 років менше сплачують страхові внески, тим самим зменшуючи розмір своєї пенсії.

Крім того, заробітна плата в жінок у середньому майже на 30% нижча, ніж у чоловіків, тобто сума сплачених ними страхових внесків також суттєво менша. У результаті цих та інших чинників середній розмір пенсії за віком у жінок становить у середньому 872,60 гривень, у чоловіків - 1 327,06 гривень.

Отже, розмір пенсії за віком у жінок майже удвічі менший від пенсії чоловіків. Пенсійна реформа дасть можливість жінкам збільшити обсяг своїх страхових внесків, а отже й розмір пенсійних виплат. До того ж уряд пропонує як компенсатор на період підвищення віку пенсію жінкам збільшувати на 2,5% за кожні півроку.

на працюючих пенсіонерів: Пенсійна реформа не передбачає будь-яких обмежень у виплаті пенсій пенсіонерам, які продовжують працювати (крім спеціальних пенсій). Пенсії, призначені раніше, будуть виплачувати в тих самих розмірах.

Для пенсіонерів, котрі працюють, буде збережено механізм перерахунку пенсії. Тобто пенсіонер, який після призначення пенсії продовжував працювати, через 24 місяці за умови сплати страхових внесків матиме право на черговий перерахунок з урахуванням набутого страхового стажу.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 6 7

Читайте більше

Роль та значення офшорних компаній в системі міжнародного оподаткування
Третє тисячоліття характеризується стрімким розвитком і поглибленням глобалізаційних процесів, які супроводжуються значними обсягами вивозу капіталу, інвестуванням в різні види діяльності та посиленням міжнародної співпраці. В таких умовах значно зростає і міжнародна, зокрема і податкова ...

Оцінка фінансового стану підприємства ВАТ М’ясокомбінат Ятрань за даними фінансової звітності
В умовах невизначеності та нестабільності економічних умов господарювання прогнозування фінансового стану за допомогою фінансових показників не дає в повному обсязі інформацію щодо перспектив фінансового розвитку підприємства. За таких обставин виникає необхідність застосування механізму ...