Меню сайта

Міжнародний досвід сучасних систем пенсійного страхування в зарубіжних країнах та проблеми реформування пенсійної системи в Україні

Казахська накопичувальна модель. Запроваджена у Казахстані з 1 січня 1998 року. Її відмінністю від чилійської моделі є те, першим рівнем служать обов'язкові щомісячні пенсійні внески у обсязі 10% заробітної плати до державного Пенсійного фонду. Другий рівень - це 14 недержавних пенсійних фондів, які реалізують індивідуальні та корпоративні накопичувальні пенсійні програми. На другий рівень припадає майже дві третини в загальній сумі пенсійних накопичень.

Головні риси пенсійної реформи в деяких країнах Східної Європи та СНД у вигляді порівняльної таблиці наведено в Додатку 1.

Для узагальнення світового досвіду пенсійного забезпечення розглянемо величину видатків на пенсійне забезпечення у відсотках до ВВП у різних країнах світу (таблиця 3).

З таблиці 3 бачимо, що в Україні спостерігається найвищий рівень фінансування пенсійного забезпечення (у % до ВВП). Проте всі знають про мізерний рівень пенсійних виплат. Середній розмір трудових пенсій складає близько 43% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

Таблиця № 3.1

Видатки на пенсійне забезпечення у відсотках до ВВП

Країна

Витрати на пенсії за віком (% від ВВП)

Бельгія

8,6

Данія

10,6

Франція

10,2

Німеччина

11,4

Греція

10,6

Ірландія

9,5

Італія

13,6

Люксембург

8,6

Голландія

9,8

Португалія

8,5

Іспанія

6,4

Великобританія

10,0

Середній показник:

8,7

Україна

14,0

Якщо в середньому вихід на пенсію означає втрату приблизно двох третин доходу, то пенсіонери позбуваються з припиненням роботи майже 90% колишнього заробітку. Тим часом у країнах Європейського Союзу пенсіонер з виходом на пенсію втрачає не більше 40% попереднього доходу. Частка пенсій у сукупних доходах цієї категорії населення України не перевищує 54%. Низький рівень пенсій змушує багатьох людей продовжувати роботу; протягом перших десяти років після виходу на пенсію, працює майже третина пенсіонерів.

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Читайте більше

Механізм економічного зростання в ринковій економіці
За досить короткий проміжок часу, що минув з моменту оголошення України незалежною державою, вона стикнулася з безліччю проблем, що зачепили практично усі сфери суспільного життя країни. Та найголовнішою проблемою сучасної України, я вважаю, є її теперішній економічний стан. Макро ...

Оцінка фінансової стійкості та стабільності підприємства
Актуальність теми. Фінансова стійкість та ліквідність підприємства є невід’ємними поняттями ринкової економіки. Кожен суб’єкт господарювання прагне підтримувати стійкий фінансовий стан, абсолютну ліквідність та платоспроможність. Головною проблемою ефективного функціонування підприємств ...