коефіцієнту рентабельності операційних активів (коефіцієнту економічної рентабельності);
коефіцієнтам маржинальної, валової і чистої рентабельності реалізації продукції;
коефіцієнтам валової і чистої рентабельності операційних витрат.
Результати цього етапу аналізу служать одним з відправних пунктів використання нормативного методу планових розрахунків і базою оцінки ефективності розробленого плану формування операційного прибутку підприємства.
На третій стадії аналізу розглядаються показники формування операційного прибутку в розрізі центрів відповідальності підприємства (по кожному центрі прибутку). У процесі цієї стадії аналізу виявляється рівень виконання окремими центрами прибутку доведених їм планових завдань (з урахуванням коректування цих планових завдань на зміну об'ємних показників їхньої діяльності в звітному періоді); визначається питома вага окремих центрів відповідальності в сукупній сумі операційного прибутку підприємства; порівнюються коефіцієнти рентабельності по окремих центрах прибутку.
Результати цього етапу аналізу використовуються в процесі планування формування операційного прибутку в розрізі окремих центрів відповідальності.
На четвертій стадії аналізу розглядаються показники маржинального і валового прибутку в розрізі окремих видів продукції, що випускається. Методичною основою здійснення такого аналізу є зіставлення середнього рівня цін і звітної питомої собівартості в розрізі конкретних видів продукції.
На цьому етапі аналізу основна увага повинна бути приділена розгляду показників питомої ваги прибутку від реалізації окремих видів продукції в загальній сумі формованого операційного прибутку, а також порівнянню рівнів коефіцієнтів маржинальної і валової рентабельності окремих видів продукції. Результати цього аналізу використовуються в процесі факторного методу планування формування операційного прибутку для відображення структурних змін у реалізації продукції.
На п'ятій стадії аналізу вивчаються основні фактори, що обумовили зміни суми маржинального, валового і чистого операційного прибутку в звітному періоді. Предметом такого аналізу є насамперед фактори раніше розглянутої системи "взаємозв'язок витрат, обсягу реалізації і прибутку". Разом з тим, ряд цих факторів у процесі аналізу вимагає більш глибокого розкладання.
На цьому етапі аналізу основна увага приділяється вивченню впливу на операційний прибуток наступних основних факторів:
зміні обсягу реалізації продукції в натуральному вираженні (якщо підприємство випускає однорідну продукцію, оцінювану єдиним умовним натуральним показником);
зміні структури реалізації продукції в розрізі основних її видів;
зміні середнього рівня цін на реалізовану продукцію;
зміні середнього рівня операційних витрат на одиницю реалізованої продукції;
зміні коефіцієнта операційного левериджу;
зміні коефіцієнта рентабельності операційних активів;
зміні коефіцієнта податкоємності реалізації продукції.
Результати цього аналізу використовуються в процесі побудови факторної моделі планування операційного прибутку підприємства.
Методичні підходи до оцінки фінансової стійкості підприємства
При проведенні аналізу фінансової стійкості підприємств в економічній
літературі використовують різні методи і підходи. Оскільки не існує єдності у
визначенні категорії фінансової стійкості, то відсутній і єдиний підхід до
визначення показників оцінки фінансової стійкості підприємства.
Для хар ...
Іпотечний кредит
Розвиток ринкових відносин в Україні створив передумови для
формування та розвитку іпотечного ринку. Важливість його для вітчизняної
економіки визначається тим, що він досить активно формує інвестиційні процеси,
створює умови для цілеспрямованого та комплексного розвитку окремих галузей
...