Меню сайта

Планування формування операційного прибутку

Планування формування операційного прибутку являє собою найбільш відповідальний етап в загальній системі керування нею на підприємстві. Це визначається тим, що планова сума операційного прибутку є основним цільовим орієнтиром всієї операційної діяльності і мірою її ефективності; вона складає основу формування сукупного прибутку підприємства, будучи базою забезпечення його майбутнього виробничого розвитку і задоволення матеріальних інтересів власників і персоналу.

Рівень обґрунтованості розроблювальних планів формування операційного прибутку значною мірою визначається якістю і широтою вихідної бази планування. Чим ширше вихідні передумови планування, чим більш якісну інформацію вони містять, тим ширше можливий діапазон використовуваних методів планових розрахунків, тим більш надійними є результати планування операційного прибутку на підприємстві.

Основними вихідними передумовами планування формування операційного прибутку підприємства є:

. Аналіз формування операційного прибутку в передплановому періоді. Головною метою аналізу є виявлення основних тенденцій формування операційного прибутку підприємства в передплановому періоді, оцінка досягнутого його рівня, а також виявлення ступеня впливу основних факторів на процес його формування на підприємстві.

На першій стадії аналізу розглядається динаміка суми маржинального, валового і чистого операційного прибутку підприємства, визначаються відхилення фактично досягнутих у звітному періоді розмірів цих показників від їхніх значень, передбачених планом.

У процесі здійснення цього аналізу основна увага повинна бути приділена виявленню тенденцій (тренда) зміни розглянутих показників по окремих етапах звітного періоду (кварталам, місяцям) і оцінці рівня варіабельності показника чистого операційного прибутку.

Виявлення тенденцій зміни суми маржинального, валового і чистого операційного прибутку здійснюється на основі зіставлення темпів динаміки цих показників ( приросту чи зниження) стосовно базисного періоду з використанням формули середнього геометричного і графічного методів аналізу (побудови "лінії тренда"). Результати такого аналізу можуть бути використані в процесі планування операційного прибутку для екстраполяції окремих її значень.

Оцінка рівня варіабельності показника чистого операційного прибутку (основного показника, що характеризує результативність процесу формування операційного прибутку підприємства) здійснюється шляхом розрахунку показників дисперсії, середньоквадратичного відхилення ("стандартного відхилення") і коефіцієнту варіації. Аналіз розміру відхилень окремих значень цього показника від середнього в звітному періоді дозволяє виявити сукупний рівень операційного ризику, пов'язаного з формуванням операційного прибутку.

На другій стадії аналізу оцінюється досягнутий рівень формування маржинального, валового і чистого операційного прибутку на підприємстві. Методичним апаратом такої оцінки є аналіз коефіцієнтів ("R-аналіз"). У процесі оцінки досягнутого рівня формування операційного прибутку на підприємстві основна увага повинна бути приділена розрахунку й аналізу наступних показників:

Перейти на сторінку: 1 2 3 4 5 6

Читайте більше

Еволюція дизайну гривні в період незалежності України
Паперові грошові знаки - об’єктивні свідки багатьох історичних подій, відіграють важливу роль у системі соціально-економічних, політичних відносин як всередині країни, так і між державами. В усі часи наявність власної грошової одиниці вважалась символом державності, атрибутом визнання кр ...

Міський бюджет пріоритети та механізми
Єдиним хорошим бюджетом є збалансований бюджет. Адам Сміт, 1776 р. Хорошим правилом є те, що бюджет ніколи не повинен бути збалансованим - крім моменту, коли надлишок, що стримує інфляцію, змінюється на дефіцит, щоб боротися зі спадом. Воррен Сміт, 1965 р. ...