. Розроблена загальна політика керування прибутком підприємства. У процесі планування формування операційного прибутку повинна бути в першу чергу врахована: система стратегічних цілей формування прибутку підприємства, а також система розроблених окремих цільових показників (середньорічний темп зростання прибутку, коефіцієнти рентабельності і т.п.), конкретизованих по періодах їхньої реалізації (при необхідності в систему цих цільових показників на майбутній рік вносяться корективи за результатами проведеного аналізу).
Загальна політика керування прибутком підприємства встановлює як мети, так і найважливіші результативні показники планів формування операційного прибутку на майбутній рік, дозволяє пов’язати ці показники з загальною системою планів формування і використання прибутку підприємства.
. Розроблені приватні політики, пов'язані з формуванням прибутку підприємства. У процесі планування формування операційного прибутку підприємства повинні бути враховані:
цінова політика;
амортизаційна політика;
податкова політика.
Кожна з цих політик прямо чи опосередковано впливає на розмір маржинального, валового і чистого прибутку підприємства, а отже повинна враховуватися в процесі планування формування операційного прибутку.
. Розроблені плани операційної діяльності підприємства. Вихідними передумовами планування формування прибутку підприємства є наступні основні види планів операційної діяльності на майбутній період:
виробнича програма підприємства;
план операційних доходів підприємства;
план операційних витрат підприємства;
план податкових платежів підприємства.
Система цих планів дозволяє використовувати різні методи планового формування операційного прибутку і забезпечити взаємозв'язок всіх основних показників розвитку операційної діяльності підприємства в майбутньому періоді.
. Показники середньої норми прибутку на початок планового періоду. Орієнтуючись на внутрішні можливості формування операційного прибутку, варто враховувати також середні її показники, досягнуті в даній галузі і сформувалися на фінансовому ринку.
У якості середньогалузевої норми прибутку використовуються звичайно коефіцієнт валової чи чистої рентабельності реалізації продукції і коефіцієнт рентабельності операційних активів.
Як середню норму прибутку на фінансовому ринку використовують звичайно середню ставку депозитного відсотка на грошовому ринку.
Зазначені показники виступають мінімальними критеріями рівня формованого прибутку в процесі операційної діяльності підприємства на майбутній плановий період.
У процесі планування формування маржинального, валового і чистого прибутку підприємства використовуються різні методи.
Розглянемо зміст кожного з цих методів у порядку зростання їхньої складності.
1. Метод екстраполяції є найбільш простим методом планування формування операційного прибутку підприємства. Він заснований на результатах горизонтального (трендового) аналізу динаміки маржинального, валового і чистого операційного прибутку за ряд попередніх періодів і виявленні "лінії тренда", що поширюється і на плановий період. Разом з тим, цей метод планування операційного прибутку є найменш точним , тому що він не враховує зміни, що впливають на неї не тільки факторів зовнішнього середовища, але і факторів внутрішнього розвитку підприємства в майбутньому періоді.
Інвестиційна діяльність підприємства та її ефективність
У
сучасній Україні особливо важливого значення набуває активація інвестиційної
діяльності, оскільки без неї неможливо здійснити прогресивні зрушення в
економіці, підвищити конкурентоспроможність та загалом забезпечити сталий
соціально-економічний розвиток держави.
Проблемам
інвестиці ...
Iнвестицiйнi ризики та iх оцiнка
Зіткнення з
різноманітними ризиками – звичайна загроза для будь-якого інвестора в умовах
сучасної ринкової економіки. Здебільшого, вкладаючи свої кошти в виробництво
тих чи інших товарів чи послуг, інвестор не може мати цілковитої впевненості в
суспільному визнанні резуль ...